Pękniety wieniec

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
marcinRDM
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2020, 8:34
Pękniety wieniec

autor: marcinRDM » 29 lis 2020, 8:35

Witam,
W czwartek miałem wylewane wieńce na ścianach kolankowych. Kiedy przyjechałem je obejrzeć okazało się, że pojawiły się na nich spękania. KB uspokoił i powiedział, że to normalne, nie jest to nic poważnego poza tym wieniec jest porządnie zazbrojony. Mimo wszystko nie daje mi to spokoju bo jestem świadom, że wieniec musi utrzymać rozpór dachu. Czy faktycznie nie ma się o co martwić czy jednak spękania są za grube?
Załączniki
IMG_20201128_134733.jpg
IMG_20201128_134726.jpg

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 599
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Pękniety wieniec

autor: Om3k » 30 lis 2020, 11:21

Podzielam opinię kierownika budowy, że nie są to poważne uszkodzenia. Niemniej jednak rysy mogą sięgać prętów zbrojeniowych. Dlatego aby zabezpieczyć zbrojenie wieńca przed korozją zastosuj krzemianowanie rys.
W miejscach rys pędzlem wykonaj nasączanie preparatem krzemianowym.
Wykonaj to przez nasączanie wzdłuż rysy co pół minuty, non-stop przez 15 minut - uważając, by preparat nie wysechł na betonie.
Substancje czynne pod działaniem sił kapilarnych przenikają w podłoże i wchodzą w reakcję z materiałami mineralnymi tworząc nierozpuszczalne w wodzie związki chemiczne (krzemiany).
Struktura betonu zostaje zamknięta i zhydrofobizowana.

marcinRDM
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2020, 8:34
Re: Pękniety wieniec

autor: marcinRDM » 30 lis 2020, 16:56

Bardzo dziękuję za uspokojenie i poradę.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów