jak wnieść 125-kilogramową szafę?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Vasant
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2020, 15:44
jak wnieść 125-kilogramową szafę?

autor: Vasant » 19 lis 2020, 11:36

Niby to tylko drugie piętro, no ale windy nie ma. A klatka schodowa jest wąska, stopnie wysokie, na dodatek skręcające...
To bydlę, o którym mówię, służy do przechowywania broni, wedle specyfikacji z https://lowca.pl/ nawet 14 sztuk. W zasadzie to taki bardziej pancerny sejf niż szafa - ale ja tu mam problem logistyczny. We 2 osoby może być ciężko, a 3 czy 4 raczej się nie zmieszczą razem na schodach. Szafa ma 1,5 m wysokości, 0,8 m szerokości i 0,35 metra głębokości.
Jakieś sugestie, porady, pomysły?
Ostatnio zmieniony 26 lis 2020, 8:49 przez Vasant, łącznie zmieniany 1 raz.

jacekkorek
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2020, 16:03
Re: jak wnieść 125-kilogramową szafę?

autor: jacekkorek » 23 lis 2020, 16:06

Jeśli nie da się rozebrać, to może trzeba będzie jakimś podnośnikiem próbować przez balkon

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: jak wnieść 125-kilogramową szafę?

autor: Baks » 28 lis 2020, 16:48

Szeroka deska na schody i pasy wokół szafy, dwie osoby trzymają pasy i dwie pchają po desce szafę w górę. Wiem że napisałeś że 3-4 raczej się nie zmieszczą, ale w ten sposób powinniście dać radę bez problemów.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów