Wentylacja piwnicy

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Gerwazyniak
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2020, 8:05
Wentylacja piwnicy

autor: Gerwazyniak » 26 lis 2020, 8:28

Witam wszystkich,

Piszę z prośbą o poradę odnośnie wentylacji piwnicy. Przeprowadzam aktualnie kapitalny remont domu murowanego z czasów wojny, w którym nie ma wentylacji. Z uwagi na to kieruje do was pytanie jak prawidłowo wykonać wentylację piwnicy. Jest to dom z poddaszem które będzie uzytkowane i ogrzewane. Piwnica znajduje się zaraz przy zewnętrznej ścianie i posiada stare okienko - zsyp na ziemniaki. Zsyp ten zostanie zlikwidowany, zamurowany z uwagi na to że otwór znajduje się trochę poniżej wysokości trawnika więc do domu wlazi pełno robactwa i slimakow. W piwnicy tej potrzebna będzie kratka wentylacyjna, stwierdziłem więc że przez otwór ten doprowadzę rurę która po zewnętrznej stronie ściany wyjdzie aż ponad dach, a resztę zamuruje. Nie wiem czy to istotne ale piwnica nie będzie ogrzewana. Pytanie do Was jak poprawnie wykonać taką wentylację i jakich materiałów użyć? Dodam że ta rura przykryta by została styropianem 15 lub 20cm bo będzie wykonywana elewacja budynku. Czytałem trochę już na forach I nie którzy używali rur kanalizacyjnych pcw lub dedykowanych białych do wentylacji ale nie którzy tego odradzali - ale brak precyzyjnej odpowiedzi dlaczego?? Liczę na Waszą pomoc.

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Wentylacja piwnicy

autor: Baks » 28 lis 2020, 16:21

Rura wentylacyjna będzie ok, nie widzę powodów w tym co napisałeś żeby jej nie montować.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów