Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: mazwoj » 24 sie 2020, 8:16

Zgadza się. Tylko i ile kupisz dobre drzwi to jeszcze zwróć uwagę czy dźwięk nie przechodzi czasem przez ściany albo czy hałasy nie pochodzą z zewnątrz i nie przedostają się oknami. Zależy gdzie usytuowany jest blok.
Izolacja na standardowym poziomie to około 30-32dB. Są modele jak porta Rw42 z izolacją 42dB oczywiście, ale pytanie powyższe należy sobie zadać czy jest sens dopłacać do takich drzwi czy lepiej kupić tańsze np. Herse z Erkado o standardowym współczynniku przenikania dźwięku i zainwestować w dodatki typu uszczelka opadająca na próg, która lepiej doszczelni drzwi w strefie progowej. Sporo będzie zależało od konstrukcji bloku i warunków w jakich on teraz stoi (zaciszne osiedle czy bliskość np. obwodnicy).

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: theme » 25 sie 2020, 8:12

Ja też unikałbym drzwi z wypełnieniem z polistyrenu - pisząc kolokwialnie ze styropianem. Obecnie standardem gdzie można dość tanio kupić pełne drzwi do bloku jest wypełnienie z pianki. Takie pełne drzwi bez problemu znajdziesz w dobrych firmach jak Wikęd, Mar-Tom, KMT itp. Koszty nie są duże, a sporo mają takie drzwi zalet. Izolacja mimo wszystko w standardzie będzie gdzieś w okolicy 30-32 decybeli. To jest blokowy standard. Pytanie jakie teraz masz drzwi i czy są w 100% dobrze zamontowane, bo niekiedy regulacja może czynić cuda. Ja od siebie polecę Ci jakieś proste Wikędy na stalowej ościeżnicy (termo do bloku to przesada). Zainwestuj dodatkowe 100-150zł w lepszą ekipę do montażu i będzie OK.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

polinkaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 01 kwie 2019, 6:43
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: polinkaa » 27 lis 2020, 11:30

a może lite drewno ? sosna lub dąb? ja zamówiłam takie u polskiego producenta, w firmie Kris Drzwi :) polecam, świetna jakość wykonania, szybki montaż a przy tym niewygórowana cena :)

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: theme » 27 lis 2020, 15:35

Rzadko montuję od nich drzwi ale z tego co kojarzę to mają dobry produkt - patrząc oczywiście pod kątem też swojej półki cenowej.
Ja za to jestem zwolennikiem drzwi stalowych do mieszkań z prostego względu - klatki schodowe są jak wielki komin i drzwi drewniane lubią tam za mocno przesychać i lubią pracować dość mocno na przestrzeni lato-zima. Stąd popularne marki takie jak Wikęd czy Mar-Tom w zupełności wystarczą.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

MARII26
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 17 gru 2018, 21:58
Re: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku z wielkiej płyty.

autor: MARII26 » 07 gru 2020, 20:39

Najlepszych doradców w kwestii drzwi zewnętrznych znajdziesz w Veyna. Producent paneli drzwiowych ma sporo do powiedzenia w tej kwestii jakie drzwi powinieneś dobrać do swojego domu. Dodatkowo mają spory wybór modeli i kolorów.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

Gotowe projekty domów