Nieszczelne drzwi

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Jan Nowak
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2020, 15:41
Nieszczelne drzwi

autor: Jan Nowak » 21 lis 2020, 8:36

Witam. W 2019 roku zakupiłem drzwi. Od początku było z nimi wiele problemów np farba spływajaca pod wpływem wody. Jesienią gdy jest duża wilgoć osiada sie mgła i farba spływa jakby były to farby plakatowe. Dodatkowo po zamontowaniu konieczne było dokonanie spiłowanie o kilka mm listwy zamka listwowego. Witać było że względem wwierceń w drzewie jest wyżej drzwi nie dało się zamknąć. Teraz największy problem to nie szczelność. Od strony klamki oraz na górze i dole na ościeżnicy odkłada się woda. Najpierw na ościeżnicy odkłada się woda później na całych drzwiach. Przykładając rękę czuć jak wieje. Po jakimś czasie dokupiłem u producenta metalową nakładkę progu. Po jej założeniu było widać że od strony klamki jest różnica i to kilka mm. W tym roku wykułem drzwi od strony klamki od strony zawiasów zamontowane na sztywno. Na stępnie mocno dociskając udało mi się lekko przesunąć futrynę. Znacząco zmniejszyła się luka i woda również mniej osiada jednak wciąż wieje i przy temperaturze bliskiej zeru również mocno już się osiada. Zamontowałem grzejnik CO w ganku, grzejnik elektryczny który dogrzewa wieczorami oraz osuszacz powietrza. Woda tam ciągle się zbiera. Na zdjęciu widać jak na progu na dole jest inna odległość od strony zawiasów a inna od strony klamki. Mogę regulować docisk drzwi do futryny na zawiasach jednak ten docisk zmniejsza się lub powiększa od strony zawiasów. Gdy poluzuje bardziej aby wyrównać odstęp widoczny na progu również od strony zawiasów zaczyna wiać powietrze. Według mnie to wada geometrii futryny.
IMG_20201121_081327_1.jpg
próg od zewnątrz

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Nieszczelne drzwi

autor: mazwoj » 25 lis 2020, 16:15

Jak dla mnie kupiłeś albo jakieś bardzo tanie drzwi albo ktoś Ci je tak zamontował, że daj spokój.
Drzwi otwierane do wewnątrz muszą mieć okapnik oraz zadaszenie. Druga rzecz to regulacja skrzydła na zawiasach. W necie jest całe mnóstwo instrukcji jak to robić to nie będę kopiował Ci ich bez sensu.
Farba spływa z drzwi - takie coś kwalifikuje się do wymiany. Przepraszam ale takie wady są nie do przyjęcia i poprosiłbym montażystę i sprzedawcę aby to w czorty zabrali.
Jedyne co możesz zrobić to próbować regulacji albo jak masz drzwi na gwarancji to pogadaj z montażystą czy Ci ich nie poprawi trochę.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Nieszczelne drzwi

autor: theme » 27 lis 2020, 15:39

Jak drzwi stare to może warto je wymienić jeśli budżet pozwala. Masz sporo dobrych i tanich drzwi. Mar-Tom, KMT czy Wikęd produkują drzwi do 3-3,5 tysiąca. Jeśli to drzwi niedawno zakupione masz to jedyne co Ci pozostaje to sprawdzić czy są proste oraz koniecznie spróbuj je jeszcze raz wyregulować. Jak są krzywe to na prawdę musisz mieć wiedzę w regulacji aby to zniwelować.
__________________________
pozdrawiam
The_Me


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 65 gości

Gotowe projekty domów