Dopasowanie zamka gałki do drzwi pokojowych

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Dareczek
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2014, 19:45
Dopasowanie zamka gałki do drzwi pokojowych

autor: Dareczek » 03 lis 2020, 21:44

Witam, mam taki problem, że zepsuł mi się zamek gałka na klucz do drzwi pokojowych. Problem jest taki, że mój zamek oszczędnościowy w drzwiach wygląda mniej więcej tak

Obrazek

jest to pewnie stary typ, a wszystkie zamki jakie widzę do kupienia wyglądają tak

Obrazek

i one bazują na innym typie zamka. Pytanie czy można jakoś to dopasować? Albo czy nie wiecie gdzie można kupić zamek gałkę pod stary typ?

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Dopasowanie zamka gałki do drzwi pokojowych

autor: mazwoj » 15 lis 2020, 14:56

Zależy jaką masz gałkę. Gałki mogą mieć zamknięcie jak na tym drugim zdjęciu. Mogą też tylko się otwierać poprzez pokręcanie i tyle. Zamek na 2 zdjęciu i gałka mają opcję zamykania na klucz. Opcja z 1 zdjęcia (zamek) będzie pasował do gałki bez opcji zamykania na klucz drzwi.

Dareczek
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2014, 19:45
Re: Dopasowanie zamka gałki do drzwi pokojowych

autor: Dareczek » 16 lis 2020, 0:36

mazwoj pisze:Zależy jaką masz gałkę. Gałki mogą mieć zamknięcie jak na tym drugim zdjęciu. Mogą też tylko się otwierać poprzez pokręcanie i tyle. Zamek na 2 zdjęciu i gałka mają opcję zamykania na klucz. Opcja z 1 zdjęcia (zamek) będzie pasował do gałki bez opcji zamykania na klucz drzwi.

Ale mi chodzi obowiązkowo właśnie o gałkę na klucz. I jak pisałem kiedyś nie było problemu z kupnem odpowiedniej a obecnie nigdzie nie mogę znaleźć pasującej. Tym niemniej planuję zakup nowych drzwi więc problem pewnie się rozwiąże.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Dopasowanie zamka gałki do drzwi pokojowych

autor: mazwoj » 25 lis 2020, 16:08

Taką gałkę na kluczyk znajdziesz na allegro lub innych podobnych albo możesz szukać w sklepach ze wszystkim i niczym. W katalogach marek drzwiowych takich nie ma. Nawet w katalogach klamek takich jak np. Domino nie kojarzę aby taką mieli.

Co do nowych drzwi to na pewno problem rozwiąże się, bo pewnie zamówisz albo z klasyczną klamką albo gałką ale bez klucza. Jeśli zależy Ci na kluczu to masz tzw. opcję drzwi pokojowych i tam będziesz miał klucz. Popatrz sobie na takie tańsze ale dobre drzwi np. w Erkado czy DRE. Jest w czym wybierać - nawet patrząc na płytówki (te tańsze drzwi).


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów