Przebudowa Dachu usuniecie kominów ?

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

heon
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 02 lis 2020, 21:04
Przebudowa Dachu usuniecie kominów ?

autor: heon » 19 lis 2020, 23:44

Jeśli post nie tu gdzie trzeba proszę o sugestie gdzie przenieść.

Sprawa wygląda następująco w przyszłym roku ruszam z wymianą dachu w wyniku tego że nie jest to tylko wymiana pokrycia a znaczna przebudowa dachu:
- zmiana konstrukcji z wielospadowej na czterospadową
- zburzenie 2 lukarny
- zmiana gabarytów

Wiem, że musze dokonać zgłoszenia z Projektem budowlanym lub wystąpić o pozwolenie na budowę i ta część jest jasna.

Teraz pytanie:

W trakcie tych prac chciał bym także usunąć 2 kominy jeden dymny ze starej kuchni (piec kaflowy już usunięty) wiec i komin nie używany oraz drugi podwójny wentylacyjny z tej że kuchni i garażu ( w domu w przyszłości ma być montowana wentylacja mechaniczna). Wiec nie chce obrabiać kominów które nie będą mi potrzebne i nie potrzebnie dziurawić nowego dachu.

Czy Architekt może je bez problemów usunąć to znaczy nie uwzględniać ich w nowych rysunkach ? Czy to jest jakiś problem ?

heon
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 02 lis 2020, 21:04
Re: Przebudowa Dachu usuniecie kominów ?

autor: heon » 29 lis 2020, 14:52

Kurcze ludziska co się dzieje naprawdę nikt nie potrafi nic podpowiedzieć? Mój drugi temat i znów problem z odpowiedziami w pierwszym udało się coś wyciągnąć a tu zupełna cisza nie wiem czy pytania są za trudne? A może za głupie?
Ale to też mógł by ktoś napisać. Chyba ze to forum jest już martwe?


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów