Ogrody wertykalne

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
a.nowak11990
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2020, 16:23
Re: Ogrody wertykalne

autor: a.nowak11990 » 11 paź 2020, 16:26

bardzo ładnie to wygląda

e-Rzecznik_Magnat
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 654
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrody wertykalne

autor: e-Rzecznik_Magnat » 11 lis 2020, 23:33

Ogrody wertykalne są świetną propozycją dla małych przestrzeni. Mogą być elementem natury tam, gdzie nie ma miejsca na ogródki, duże donice czy rabaty. Mogą mieć też aspekt funkcjonalny, w biurze dzielić przestrzeń tworząc ściany zieleni, a w kuchni stać się podręcznym zagonkiem z ziołami.

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: Ogrody wertykalne

autor: PrzemekS » 07 sty 2022, 23:41

super sprawa takie grody wertykalne, bardzo mi sie podobają

combatcode
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2024, 13:05
Re: Ogrody wertykalne

autor: combatcode » 12 lut 2024, 13:12

hejka! wiecie co, ogrody wertykalne to jest coś super, szczególnie jak się mieszka w mieście i nie ma za dużo miejsca. serio, to taki mini raj na balkonie czy nawet wewnątrz mieszkania. po pierwsze, to mega oszczędność miejsca. możesz mieć swój mały ogródek na ścianie, co jest idealne do uprawy ziół, małych warzyw czy kwiatów.

poza tym, to też świetny sposób na dodanie trochę zieleni do wnętrz i poprawę jakości powietrza. rośliny są naturalnymi filtrami, więc to tak jakbyś miał własny ekosystem w domu. a wyglądają po prostu super, dodają wnętrzom życia i koloru.

jeśli chodzi o pielęgnację, to w zależności od systemu, może być naprawdę łatwo. są systemy, które mają wbudowane nawadnianie, więc to znacznie ułatwia sprawę. oczywiście, trzeba pamiętać o regularnym sprawdzaniu, czy roślinom niczego nie brakuje, ale to już część zabawy. takie ogry można kupić w ikei, castoramie, ja swój ogród wertykalny mam z inspiruj.pl i mogę polecić.

no i najważniejsze, tworzenie własnego ogrodu wertykalnego to świetna zabawa i mega satysfakcja, gdy widzisz, jak rośliny rosną i kwitną. serio, polecam spróbować, nawet na małą skalę. to może być świetny projekt do domu, który nie tylko upiększy przestrzeń, ale też doda trochę więcej natury do codziennego życia. więc jak macie chęć na trochę zieleni w życiu, ogrody wertykalne to jest coś, co warto rozważyć!

Obrazek


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

Gotowe projekty domów