Osuszanie budynków- co radzicie ?

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
szmeraczka
Aktywny
Aktywny
Posty: 175
Rejestracja: 01 maja 2013, 17:28
Osuszanie budynków- co radzicie ?

autor: szmeraczka » 23 kwie 2018, 20:27

Cześć. Proszę o pomoc I poradę jak osuszyć piwnice po zalaniu. Woda stała dość długo I niestety mury mocno ją naciągneły.

1aganowak
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2018, 10:57
Re: Osuszanie budynków- co radzicie ?

autor: 1aganowak » 22 paź 2018, 11:04

Osuszanie budynków można zrobić z wykorzystaniem tzw. mikrofali (działa to tak samo jak mikrofalówka w kuchni), są też metody iniekcyjne gdzie do murów wprowadza się specjalne środki które pochłaniają wilgoć, czy coś w tym stylu...

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 221
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Osuszanie budynków- co radzicie ?

autor: Domores » 25 lis 2018, 14:03

Temat osuszania budynków jest szeroki i najlepiej dobrze zapoznać się z różnymi metodami zanim z której skorzystamy. Fajnie porady można znaleźć na stronie http://www.e-izolacje.pl/artykuly/osusz ... dynkow-392

koko22
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2019, 11:52
Re: Osuszanie budynków- co radzicie ?

autor: koko22 » 10 wrz 2019, 11:57

Ja z doświadczenie radzę profesjonalna firmę która się tym zajmie. Kupiliśmy dom od dewelopera, a że trzeba było się szybko wprowadzić skorzystaliśmy z usług jednej z firm. Polecam Osuszanie budynków z firmą Wysusz Dom z Ozorkowa.

monka99
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 26 cze 2019, 15:45
Re: Osuszanie budynków- co radzicie ?

autor: monka99 » 23 wrz 2019, 14:48

Najlepiej zrobisz, jak zatrudnisz do tego jakąś profesjonalna firmę. Bo niestety ale samemu można próbować na wiele sposobów zająć się osuszaniem budynku ale może to byc bardzo cięzkie,

Robocoop
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:07
Re: Osuszanie budynków- co radzicie ?

autor: Robocoop » 01 paź 2019, 22:04

Według mnie najlepszym rozwiazaniem będzie firma osuszająca. Jaką jest Optimal, tylko tutaj masz darmową wycenę szkód oraz napraw i osuszania, po za tym cechuje ich niebywała dokładność i szybkosć w realizacji usług. Na pewno będziesz bardzo zadowolony.

krzyszof_p
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2020, 11:21
Re: Osuszanie budynków- co radzicie ?

autor: krzyszof_p » 07 lip 2020, 12:02

Witam, ja osobiście miałem duży problem z wilgocią w domu po zalaniu i próbowałem na początku wysuszyć centralnym ogrzewaniem a później piecykami elektrycznymi i wszystko to było daremne. Po jakimś czasie skorzystałem z usług jednej z firm osuszania w Krakowie która profesjonalnie podeszła do tematu. Najpierw Pan który ze mną rozmawiał uświadomił mi że podgrzewanie wilgoci w domu nic mi nie da ponieważ wilgoć nie wyjdzie sama z domu tylko przeniesie się w inne miejsce. Po czym zaproponował mi osuszacze powietrza dużej wydajności które wspomagane są nagrzewnicami. Do przyjeździe firmy która ustawiła osuszacze w odpowiednich miejscach i nagrzewnic bardzo szybko było widać efekty. Wilgoć znikała ze ścian a ja z uśmiechem na twarzy opróżniałem pojemniki z wodą do których skraplała się woda ze ścian. Tylko w taki sposób można pozbyć się wilgoci. Polecam wynająć firmę która się tym zajmuje lub ewentualnie wypożyczyć sobie osuszacz i na własną rękę osuszać pomieszczenia. Ważne też by pozamykać wnikanie świeżego powietrza zewnątrz gdyż później osuszamy powietrze zewnątrz. Warto doradzić się chodź by nawet telefonicznie z taką firmą gdyż mają oni duże doświadczenie w pozbywaniu się wilgoci. Pozdrawiam

robert7979
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 02 lut 2016, 7:59
Kontaktowanie:
Re: Osuszanie budynków- co radzicie ?

autor: robert7979 » 08 lip 2020, 19:03

Poszukaj w swojej okolicy firmy która oferuje takie usługi

Wezyr87
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2019, 9:46
Re: Osuszanie budynków- co radzicie ?

autor: Wezyr87 » 14 paź 2020, 10:46

Ja z własnego doświadczenia mogę polecić wypożyczalnię osuszaczy Szaniec, działającą na terenie całego kraju. Wypożyczalnia ta posiada w swojej ofercie osuszacze adsorpcyjne i kondensacyjne.

dekradom
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2020, 10:44
Re: Osuszanie budynków- co radzicie ?

autor: dekradom » 20 paź 2020, 8:04

Miałem podobny problem w domu rodziców, pękł zawór od ogrzewania i zalało cały pokój. Samemu nie było szans tego osuszyć, jeszcze żeby to było latem można by próbować a to było późną jesienią. Skorzystaliśmy z usług firmy z Białegostoku która szybko sobie poradziła.

Awatar użytkownika
quinten.botsford
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2020, 16:43
Re: Osuszanie budynków- co radzicie ?

autor: quinten.botsford » 09 lis 2020, 16:48

Na pewno na własną rękę nie powinno się osuszać budynku.

budującakobieta
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:32
Lokalizacja: Kraków
Re: Osuszanie budynków- co radzicie ?

autor: budującakobieta » 09 lis 2020, 17:06

krzyszof_p pisze:Witam, ja osobiście miałem duży problem z wilgocią w domu po zalaniu i próbowałem na początku wysuszyć centralnym ogrzewaniem a później piecykami elektrycznymi i wszystko to było daremne. Po jakimś czasie skorzystałem z usług jednej z firm osuszania w Krakowie która profesjonalnie podeszła do tematu. Najpierw Pan który ze mną rozmawiał uświadomił mi że podgrzewanie wilgoci w domu nic mi nie da ponieważ wilgoć nie wyjdzie sama z domu tylko przeniesie się w inne miejsce.

Dokładnie! Dlatego jak masz taki duży problem z wilgocią, to tylko firma osuszająca lub samodzielne wypożyczenie osuszaczy i wentylatorów. Moja rada - OSUSZ.pl

mt-osuszanie
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2021, 20:12
Re: Osuszanie budynków- co radzicie ?

autor: mt-osuszanie » 14 lut 2021, 20:29

nie zawsze wystarczy wstawić osuszacz z olx, czasami warto jest porozmawiać z prawdziwym fachowcem w tym temacie, bo są różne metody.


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów