Jak wykonać izolacje poziomą i pionową fundamentów?

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Damianek26188
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2014, 8:01
Jak wykonać izolacje poziomą i pionową fundamentów?

autor: Damianek26188 » 24 mar 2014, 10:03

Witam.. Jestem tu nowy na forum.. mam pytanie odnośnie izolacji pionowej i poziomej fundamentu z kamienia. Z racji tego ze mam straszną wilgoć w domu, postanowiłem odnowi
c izolacje poziomą metodą podciecia muru,. mur ma 50cm . oto moje pytanie.. czym podciąść mur niektórzy piszą ze piłą spalinową taką jak do drzewa.. tylko nie wiem czy to zda egzamin.. i jaką izolacje położyc czy pape czy włukno szklane. czym wtłoczyć zaprawe do takiej małej szczeliny i co ile dawac kliny.. w domu wylać posadzke powyżej izolacji poziomej muru tak? proszę o poradę..
Obrazek
Damo

KTH
Re: Jak wykonać izolacje poziomą i pionową fundamentów?

autor: KTH » 24 mar 2014, 10:49

porada = 3.900 netto

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jak wykonać izolacje poziomą i pionową fundamentów?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 mar 2014, 11:50

Damianek26188 pisze:Witam.. Jestem tu nowy na forum.. mam pytanie odnośnie izolacji pionowej i poziomej fundamentu z kamienia. Z racji tego ze mam straszną wilgoć w domu, postanowiłem odnowi
c izolacje poziomą metodą podciecia muru,. mur ma 50cm . oto moje pytanie.. czym podciąść mur niektórzy piszą ze piłą spalinową taką jak do drzewa.. tylko nie wiem czy to zda egzamin.. i jaką izolacje położyc czy pape czy włukno szklane. czym wtłoczyć zaprawe do takiej małej szczeliny i co ile dawac kliny.. w domu wylać posadzke powyżej izolacji poziomej muru tak? proszę o poradę..
Obrazek

Skąd Pan wie, że to wilgoć z zewnątrz, nie z wewnątrz? Narasta to latem podczas ulew czy zimą i po zimie?

KTH
Re: Jak wykonać izolacje poziomą i pionową fundamentów?

autor: KTH » 24 mar 2014, 12:14

Pan nie wie - Pan robi tylko! sam nie wie co i po co ... z tym murem życzę mu wielu sukcesów

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jak wykonać izolacje poziomą i pionową fundamentów?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 mar 2014, 12:35

Ma Pan rację, ale mimo wszystko na forum można przekazać garść podstawowych informacji, by pytający cokolwiek mógł sam wiedzieć. By mógł odróżnić fachowca o pacykarza lepikiem.

Bardzo często cegła na kamiennym fundamencie jest zimna. Po zmianie w starym domu okien na szczelniejsze czy zmiany systemu ogrzewania, wzrasta wilgotność. Zimne cegły "biorą" wodę z powietrza wewnętrznego. Podcięcie fundamentu i pozioma izolacja wodna = zatrzymaniu tej wody w ścianie. Można sobie zrobić więcej krzywdy, niż korzyści.
Tu dano izolację poziomą:

Obrazek

Obrazek

KTH
Re: Jak wykonać izolacje poziomą i pionową fundamentów?

autor: KTH » 24 mar 2014, 12:46

podbicie na pęczniejących betonach to raz, tam nie ma ławy fundamentowej, dwa to mur żebraczy jeden z najtrudniejszych do izolowania przeciwwilgociowego. Każdemu się wydaje że poczyta fora poprzegląda obrazki i sam będzie piłą ciął fundamenty które nie istnieją, ale o suspensjach cementowych nie poczyta bo gdzie takie informacje piszą ...

Kolega porywa się z motyką na księżyc, chce iniektować mur ale nie ma pompy i pakerów, nie piszę tu już o piaskarce i frezarce do betonów...

po co pisać coś o czym nie mają zielonego pojęcia ?

Jan 1988
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2014, 12:35
Re: Jak wykonać izolacje poziomą i pionową fundamentów?

autor: Jan 1988 » 08 kwie 2014, 12:43

Ja miałem podobny problem i zastosowałem ISOLIT KWAS KRZEMOWY.Po wykonaniu iniekcji przemalowałem sciene ISOLITEM TECMADRY.
Jest sucho juz piaty rok.

Pozdrawiam

Jan

KTH
Re: Jak wykonać izolacje poziomą i pionową fundamentów?

autor: KTH » 08 kwie 2014, 14:09

a pustki raki i kawerny czym uzupełniłeś ???
a może ich nie miałeś tylko bloczek betonowy a nie ścianę jak sito dziurawą z erozją chemiczną w tle

paw3leek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 577
Rejestracja: 19 wrz 2013, 19:05
Lokalizacja: Stryszawa
Re: Jak wykonać izolacje poziomą i pionową fundamentów?

autor: paw3leek » 21 sie 2014, 10:25

wiele reklam i specjalistów też zarzuca, że zrobi na cacy fundament aż się patrzy a potem jest to co widać na pokazanych ilustracjach. I kogo potem winić? Inwestora, który nie ma pojęcia i liczy na specjalistę, który nauczył się tego z książek czy w szkole? Toż chyba płaci za jego wiedzę. NIe ukrywajmy, w Polsce na palcach można policzyć specjalistów, którzy znają się na robocie. Większość to wyrządza tylko krzywdę, albo porobili studia wieczorowo, trochę poczytali i już mianują się specjalistami.
paw3leek

mireklim
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2014, 13:31
Lokalizacja: Limanowa
Re: Jak wykonać izolacje poziomą i pionową fundamentów?

autor: mireklim » 23 sie 2014, 16:14

witam jeżeli podcinanie nie udało się lub było mało skuteczne proponuje iniekcje krystaliczną 503 345 313

KTH
Re: Jak wykonać izolacje poziomą i pionową fundamentów?

autor: KTH » 23 sie 2014, 21:32

udać się udało zmienić forum na muratora i buduję dom - tyle że tam dostał takie same informacje
wskazywanie metody bez wiedzy na temat budowy muru jest kompletnie poronionym pomysłem

iniekcja krystaliczna przy takim murze to hektolitry aktywatora wylanego w błoto, ... a przecież klient płaci za towar jak koza za obierki więc zanim zadzwoni pomyśli czy jest sens czy też go nie ma.

Jest taka zasada na forum o której jak widać nie masz pojęcia

Primum non nocere

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Jak wykonać izolacje poziomą i pionową fundamentów?

autor: Enerbau » 24 sie 2014, 2:11

Bohaterów w swoim domu nie brakuje, a potem tylko płacz i zgrzytanie zębów!!!
Polak potrafi zaoszczędzić na wszystkim, a przede wszystkim na swoim zdrowiu! Pozorne oszczędności
w izolacji fundamentów mszczą się zawsze wyższymi kosztami ogrzewania i zagrzybieniem domu!

MarekFundamenty
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 wrz 2018, 10:31
Re: Jak wykonać izolacje poziomą i pionową fundamentów?

autor: MarekFundamenty » 27 wrz 2018, 12:11

Post jest stary, ale gdyby ktoś szukał pomocy w podobnej sprawię to Istnieje dobra i skuteczna metoda - polegającą na zakładaniu nowej warstwy izolacji poziomej w zawilgoconych murach. Podaje kontakt do strony podcinaniefundamentow.pl z chęcią pomogę w udzieleniu dalszych informacji, co z tym fantem począć.

SymetriaPoznan
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 10 kwie 2018, 14:27
Re: Jak wykonać izolacje poziomą i pionową fundamentów?

autor: SymetriaPoznan » 03 lis 2020, 10:21

Jeśli pytasz o samą metodę to wszystko dokładnie wyjaśnią w firmie Prinz Polska- zajmują się tematem od parunastu lat. U mnie też działali i najważniejsze- skutecznie i wyszło znacznie taniej niż wylewanie hektolitrów iniektu. Przyjadą na miejsce i bezpłatnie przynajmniej zweryfikują problem. Obiektywnie powiedzą co możesz i czego nie. Telefon nie boli a nie zrobisz sobie kuku ;)
Pozdrawiam


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów