Wilgotne ściany, niedogrzanie

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Fa7al
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2020, 15:15
Wilgotne ściany, niedogrzanie

autor: Fa7al » 11 paź 2020, 15:26

Witam, ok 3 tygodnie temu kupiłem dom, bliźniak wybudowany w 2011 r. Jako ze chciałem jeszcze odświeżyć ściany to nie wprowadzaliśmy się do niego. Przyjeżdżaliśmy tylko na weekendy, pod nasza nieobecność okna były stałe zamknięte a temperatura na piecu gazowym ustawiona na 32 stopnie ( gazowy piec + grzejniki ). Wczoraj zaczęło mi bardzo śmierdzieć w przedpokoju, okazało się ze przy drzwiach na ścianie są pomarańczowe wykwity (jakiś grzyb) a ściana jest bardzo zimna i wilgotna. Grzyb usunąłem, spryskałem odpowiednimi specyfikami i zostawiłem do wyschnięcia (temperaturę na piecu znacznie zwiększyłem, dorzuciłem farelkę a okna ustawiłem na mikro, stałe kontrolując wilgotność w pomieszczeniu, ok 55-60%). Rano zauważyłem kolejny wykwit w okolicy sciany (między płytkami), zdecydowałem się zerwać płytki i zdrapać farbę i gładzie. Okazało się ze gładzie są bardzo mokre, po zerwaniu mur równie był wilgotny. Starałem się osuszyć mur suszarka (zwykła do włosów), pomogło na chwilkę, gdyż po 30min nadal ściana mokra. Moje pytanie brzmi czy będzie to moja wina, jako ze pomieszczenie prze długi okres czasu było niedogrzane i niewentylowane (czy mogło aż tak zawilgotniec) czy jest to inny problem np podciąganie kapilarne, jak ewentualnie mogę sprawdzić przyczynę ?

Z góry dziękuje za pomoc

zofiia1332
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2020, 11:42
Re: Wilgotne ściany, niedogrzanie

autor: zofiia1332 » 17 paź 2020, 11:45

u mnie taki problem tylko, że od komina

szymek33
Aktywny
Aktywny
Posty: 135
Rejestracja: 05 lis 2016, 9:46
Re: Wilgotne ściany, niedogrzanie

autor: szymek33 » 03 lis 2020, 5:50

Nie wydaje mi sie, żeby taki grzyb powstał w 3 tygodnie. Moim zdaniem to znacznie poważniejszy problem, może być to jakieś podsiąkanie wody, albo też jakieś pękniecie rur, czy mikroprzeciek z dachu. W ścianie ewidentnie gromadzi się woda i póki jej się nie pozbędziesz, to i grzyba nie usuniesz koniecznie. Zleć firmie Eko Projekt - wykonanie ekspertyzy budowlanej. Ustalą skąd bierze się wilgoć, a nawet przedstawia ci sposób jak tej wilgoci się pozbyć, wykonają także kosztorys prac. Jeśli będziesz chciał to mogą także zrobić ekspertyzę mykologiczną - ustalą gatunek grzyb i dobiorą odpowiedni preparat do jego usunięcia.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów