Tanie odnawialne źródła energii elektrycznej

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Damian1923
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2017, 16:22
Tanie odnawialne źródła energii elektrycznej

autor: Damian1923 » 27 lis 2017, 16:36

Witam, Państwa.

Chciałbym zaproponować Państwu rzecz pewnie wielu bardzo dobrze znana tj. panele fotowoltaiczne (panel fotowoltaiczny = energia elektryczna, solar = ciepła woda), które wykorzystują promienie słoneczne do wytarzania energii elektrycznej. Zapotrzebowanie na energie elektryczna znajdziemy bez względu na to czy mieszkamy w mieszkaniu, domu jednorodzinnym, gospodarstwie rolnym.Co roku słyszymy w mediach, że ceny prądu tylko rosną I nie wiemy jak drogi prąd będzie w przyszłym roku, a trzeba pamiętać, że żyjemy w czasach, gdzie często trzeba liczyć się z każdą wydana złotówka.
Musimy pamiętać także o smogu, który jest niewidzialnym zabójca, a sami go tworzymy.
Może w to, co teraz przeczytasz nie uwierzysz, ale możesz całkowicie uniezależnić się od swojego sprzedawcy prądu I mieć swoja własna elektrownie na dachu (produkcja prądu dla użytku własnego). Jesteś zainteresowana/y napisz do nas wiadomość email. Skontaktuje się z Państwem nasz konsultant, który przyjedzie, zrobi lokalna wizje, zrobi zdjęcia, a następnie z gotowym projektem przedstawi ostateczne koszta takiej inwestycji oraz formy dofinansowania, ponieważ współpracujemy z najlepszymi dostawcami sprzętu na rynku, a to przekłada się na jakość.

Mailu proszę o dopisanie następujących danych:

-Numer kontaktowy
-Ilu spadowy jest dach
Oraz jaka jest powieszchnia dachu

voltaicasba@gmail.com

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Tanie odnawialne źródła energii elektrycznej

autor: szari » 27 lis 2017, 18:51

Damian1923 pisze: możesz całkowicie uniezależnić się od swojego sprzedawcy prądu I mieć swoja własna elektrownie na dachu (produkcja prądu dla użytku własnego).


Guzik prawda mam i wcale nie uniezależniłem się od dostawcy enerii. Bo przecież nikt nie montuje zestawów off grid ale widać ta firma dopiero zaczyna swoją przygodę z fotowoltaiką i dopiero się uczą.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Moonchild
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 22 kwie 2015, 22:07
Lokalizacja: Polska
Re: Tanie odnawialne źródła energii elektrycznej

autor: Moonchild » 20 mar 2018, 0:54

Tym tematem zajmuje się też firma Mega-Pol z Bydgoszczy. Maja sporo takich realizacji i zajmują się też stawianiem farm wiatrowych. Firma ma duże doświadczenie, na pewno się sprawdzi.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Tanie odnawialne źródła energii elektrycznej

autor: szari » 20 mar 2018, 10:59

Moonchild pisze:Tym tematem zajmuje się też firma Dopa-Pol z Bydgoszczy. Maja sporo takich realizacji i zajmują się też stawianiem farm wiatrowych. Firma ma duże doświadczenie, na pewno się sprawdzi.


Przecież oni wędliny sprzedają:)
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Bociann
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 23 sty 2018, 0:54
Re: Tanie odnawialne źródła energii elektrycznej

autor: Bociann » 11 cze 2018, 10:51

Jest teraz sporo firm, które się zajmują PV. Skorzystałem z usług pvprojekt.com boo mam ich najbliżej, a chłopaki poważnie podchodzą do roboty i znają się na rzeczy

marekzzabek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 401
Rejestracja: 22 kwie 2014, 15:39
Re: Tanie odnawialne źródła energii elektrycznej

autor: marekzzabek » 12 cze 2018, 12:49

fotowoltaika na prawde fajne efekty daje w połączeniu z pompa ciepła, a ta z kolei z ogrzewaniem podłogowym.

Masertiger
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:30
Re: Tanie odnawialne źródła energii elektrycznej

autor: Masertiger » 28 cze 2018, 8:43

Ja korzystam z kolektorów słonecznych. Szczególnie dobrze sprawdzają od marca do października, kiedy ekspozycja na słońce jest największa. Ogrzewam w ten sposób wodę użytkową i wodę w basenie. Czy i dlaczego inwestycja w kolektory słoneczne jest opłacalna nawet w zimie oraz jak usprawnić pracę kolektorów – o tym przeczytacie w tym artykule https://www.techsterowniki.pl/blog/kolektory-sloneczne--dlaczego-warto-je-instalowac

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: Tanie odnawialne źródła energii elektrycznej

autor: mlekoslaw » 13 kwie 2019, 19:17

Osobiście jestem zwolennikiem fotowoltaiki.. Jeżeli odpowiednio dobierzemy inwerter to większość roboty mamy już z głowy. U siebie mam od firmy spirvent.pl i chwalę sobie. Oszczędności pojawiły się o wiele wcześniej, niż bym przypuszczał

Radekrak
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 29 sty 2018, 15:49
Re: Tanie odnawialne źródła energii elektrycznej

autor: Radekrak » 17 kwie 2019, 11:32

Żeby uruchomić takie tanie odnawialne źródło energii , to potrzebna jest jakaś hurtownia elektryczna łódż z osprzętem. Przecież nie chcemy za to przepłacać, prawda? U nas, w Wielkopolsce taka fotowoltaika niestety nie cieszy się dobrym zdaniem. Okazało się w kilku domach, że naprawdę mało światła dzięki niej możemy uzyskac. Nic dziwnego, pogoda w ciągu ostatniego pół roku nie dopisywała. Ja bym jednak w to zainwestował.

vida2
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2019, 20:07
Re: Tanie odnawialne źródła energii elektrycznej

autor: vida2 » 25 kwie 2019, 21:47

Prowadzac swoja własną firme, najpewniej wiesz że jest teraz mnóstwo mozliwosci dotyczacych zdobycia pożyczki na zmiany. Jedną z takich szans jest pżyczka która pozwala Ci wejśc na nowy etap funkcjonowania firmowego.

Awatar użytkownika
ChybaRyba1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 81
Rejestracja: 13 wrz 2018, 10:17
Kontaktowanie:
Re: Tanie odnawialne źródła energii elektrycznej

autor: ChybaRyba1 » 31 maja 2019, 12:51

Według mnie fotowoltaika to świetne rozwiązanie - zarówno pod względem oszczędzania, jak i ochrony środowiska. Może nie jest to na początku zbyt tanie (chociaż technologia fotowoltaiczna stopniowo tanieje), jednak patrząc przyszłościowo na pewno warto pomyśleć o tym rozwiązaniu.

Maurycy
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 02 gru 2018, 21:21
Re: Tanie odnawialne źródła energii elektrycznej

autor: Maurycy » 07 lip 2019, 19:55

Z odnawialnych źródeł energii to chyba najchętniej zainstalowałbym panele fotowoltaiczne teraz, bo panele słoneczne już mam. Myślę, że fotowoltaiczne mogą być jeszcze ciekawszą i bardziej opłacalną inwestycją. O cechach wspólnych i roznicach można dowiedzieć się bliżej z poniższego artykułu https://www.parkiet.com/Gospodarka/180719982-Panele-fotowoltaiczne-czy-sloneczne-Jaka-jest-roznica-miedzy-nimi.html

Danielblast
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2020, 11:53
Re: Tanie odnawialne źródła energii elektrycznej

autor: Danielblast » 14 paź 2020, 11:56

Również takimi rzeczami zajmuje się firma blasttech, która montuje panele słoneczne na terenie wrocławia. Przeprowadza skuteczny audyt z określeniem prac działania. Są terminowi i można zawsze o wszystko zapytać nawet pomogą z dofinansowaniem

iguśka547
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2021, 15:41
Re: Tanie odnawialne źródła energii elektrycznej

autor: iguśka547 » 18 lut 2021, 15:45

Solary - gwarantują profesjonalną realizację zadań na wszystkich etapach inwestycji, począwszy od audytu, przygotowania projektu fotowoltaiki, po montaż i uruchomienie kompletnej instalacji.

Mark Schmit
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2021, 11:37
Re: Tanie odnawialne źródła energii elektrycznej

autor: Mark Schmit » 29 kwie 2021, 12:22

Fotowoltanika daje fajny efekty jeśli odpowiednio się zamontuje i dba


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów