Stal - blachy,rury,kształtki,kołnierze

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
klekoo91
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2020, 17:49
Stal - blachy,rury,kształtki,kołnierze

autor: klekoo91 » 05 paź 2020, 17:58

Witam,

Z góry przepraszam, że temat umieściłem tutaj ale nie wiedziałem do którego mogę go podpiąć. Mój "problem" polega na tym, że dostałem prace jako zakupowiec. Praca dość ciekawa mimo,że swoją opinię przedstawiam ledwo po miesiącu pracy. Moim głównym zadaniem w pracy jest zamawianie rur, blach, kształtek, kołnierzy, zaślepek itp.
Chciałbym powiększyć swoja wiedzę na temat norm, atestów, materiałów ciśnieniowych, złącznych i tak dalej.
Możecie Państwo polecić jakieś fajne książki ? Szukałem sam, to niestety mało jest konkretnych, nawet chciałem iść na jakiś kurs odnośnie tego by poszerzyć swoją wiedzę.
Za każdą cenną poradę serdecznie dziekuje !

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 600
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Stal - blachy,rury,kształtki,kołnierze

autor: Om3k » 09 paź 2020, 10:22

Jeśli chodzi o stal, blachy i rury to polecam Tobie na początek książkę Władysław Bogucki, Mikołaj Żyburtowicz „Tablice do projektowania konstrukcji metalowych”; Arkady. Nad tablicami znajdują się numery przedmiotowych norm materiałowych. Gdy już wypiszesz sobie numery norm, które będą Ciebie interesować to poszukaj je w Internecie (stare normy są dostępne w PDF) z nowszymi możesz mieć kłopot ze znalezieniem, ale możesz kupić je w PKN. Informacje na temat kształtek, kołnierzy szukaj w poradnikach mechaników oraz w katalogach producentów tych elementów.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 29 gości

Gotowe projekty domów