Jakie rynny wybrać?

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jakie rynny wybrać?

autor: Redakcja » 29 lis 2017, 20:21

Budowa domu przysparza wielu problemów związanych z wyborem materiałów budowlanych. Jakie rynny wybrać? >>
Redakcja

MarcinMak4
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2017, 15:34
Jakie rynny wybrać?

autor: MarcinMak4 » 29 lis 2017, 20:21

To prawda, że kolor rynien ma znaczenie, bo jak za bardzo się wybija na tle domu czy dachu to nie wygląda wtedy dobrze. U mnie w domu są rynny z Budmatu (Flamingo) z nierdzewnej stali. Mają spory wybór kolorystyczny, więc można coś dobrać. Dobrze odprowadzają wodę, są szczelne i do tej pory nie zauważyłem żadnych minusów.

E-Rzecznik BUDMAT
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2017, 15:55
Re: Jakie rynny wybrać?

autor: E-Rzecznik BUDMAT » 19 sty 2018, 15:33

Szanowni Państwo, system rynnowy Flamingo jest rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie jakość, prostotę montażu oraz nienaganny wygląd. Rynny gwarantują szybkie i przede wszystkim sprawne odprowadzanie wody z dachu. Cały system charakteryzuje się precyzją wykonania, stabilnością wymiarową, a także szczelnością. Dodam jeszcze, że elementy systemu Flamingo są fabrycznie zabezpieczone folią oraz transportowane na budowę w specjalnie zaprojektowanych opakowaniach. Dzięki temu nie ma możliwości uszkodzenia orynnowania.

maciejniewiadomski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:07
Re: Jakie rynny wybrać?

autor: maciejniewiadomski » 21 sty 2018, 22:30

Przy rynnach jest ważna powłoka oraz szczelność. Poza tym fachowiec. Co po dobrych rynnach jak to zamontuje osoba, która nie ma doświadczenia i potem rynnami będzie zasuwać woda.

E-Rzecznik BUDMAT
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2017, 15:55
Re: Jakie rynny wybrać?

autor: E-Rzecznik BUDMAT » 22 sty 2018, 9:36

Szanowny Panie, oczywiście ma Pan rację. Prawidłowy montaż jest tak samo ważny jak dobry produkt. Szukając wykonawcy zawsze warto zacząć poszukiwania od znajomych, którzy niedawno budowali dom. Zwracam jednak uwagę na to, że systemy rynnowe Budmat są zaprojektowane i wykonane w taki sposób, że montaż jest w zasadzie intuicyjny. Dodatkowo na naszej stronie internetowej jest Baza Wiedzy oraz zakładka Do Pobrania, gdzie zamieszczone są wszystkie niezbędne informacje na temat oferowanych przez nas produktów.

viki42
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2015, 10:54
Re: Jakie rynny wybrać?

autor: viki42 » 26 mar 2018, 9:39

Już na etapie montażu rynien warto pomyśleć o dodatkowych elementach, które ułatwią nam korzystanie z nich, a także przedłużą ich trwałość. W sklepach dostępne są np. bardzo praktyczne siatki na liście oraz takie jak systemy przeciwoblodzeniowe do rynien. Takie rozwiązania nie są kosztowne, a bardzo praktyczne.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 484
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Jakie rynny wybrać?

autor: martan » 11 wrz 2020, 6:16

Sam brałem pod uwagę na początku rynny metalowe. Jednak kaska się na budowie skończyła i musiałem szukać jakiegoś tańszego rozwiązania. Tak więc zamontowałem sobie plastiki. Rynny są solidne, nic sie nie łamie, woda płynie a wygląd, no cóż - ot takie zwykłe.

Z perspektywy czasu wydaje mi się, ze zainwestowałbym na pewno w rynny plastikowe bo spelniają praktycznie taką samą funkcję co rynny metalowe, ale jednocześnie cena takich rynien jest znacznie mniejsza.
http://www.forumbudowlane.pl/

merigold
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 22 lut 2019, 13:26
Re: Jakie rynny wybrać?

autor: merigold » 03 paź 2020, 22:39

W sprawie bardzo dobrej jakości systemów rynnowych pvc czy z blachy ocynkowanej to ja odsyłam was do Scala Plastics. My mamy od nich system rynnowy pcv i w 100 % spełnia nasze oczekiwania - system jest solidny, wytrzymały na warunki pogodowe, ma trwały kolor no i kupicie go tam w rozsądnej cenie.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 8 gości

Gotowe projekty domów