Odprowadzenie wentylacji okapu

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Dmm
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2020, 16:19
Odprowadzenie wentylacji okapu

autor: Dmm » 03 paź 2020, 17:02

Hej,
Kupiłem niedawno segment i muszę wyprowadzić rurę okapu na zewnątrz, nie mam innego wyboru jak przekuć się przez ścianę zewnętrzną. Od ściany zewnętrznej do okapu jest jakieś 150cm. Dom ma rekuperację więc zależałoby mi aby powietrze nie dostawało się do wewnątrz przez okap. Stąd moje pytania:

Klapa zwrotna, czy są jakieś polecane klapy? Są lepsze, gorsze modele czy to raczej nie ma różnicy?
Gdzie się montuje tą klapę? W samej ścianie czy przy okapie?
Czy klapa wymaga czyszczenia/wymiany co jakiś czas, czy powinienem zapewnić sobie łatwe dojście do tego?

Kwestia samej rury, z okapu wychodzi o średnicy 15cm. Czy zakładanie przejściówki z okrągłej na prostokątną to dobry pomysł? Gdzieś czytałem że to może spowodować że okap będzie głośniejszy.
Można jakoś dodatkowo wygłuszyć rurę, czym? Rura będzie ukryta w blendzie nad szafką.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Odprowadzenie wentylacji okapu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 03 paź 2020, 21:45

Jak jest indukcja, to nie robić okapu. Ja wyrzuciłem to siedlisko syfu, choć sporo gotujemy.
Załączniki
43763439_10204915509604201_3107148473443549184_n.jpg
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], waxon i 41 gości

Gotowe projekty domów