Części zamienne i oryginalne

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ngc74
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2019, 8:45
Części zamienne i oryginalne

autor: ngc74 » 25 wrz 2019, 7:08

Robię generalny remont mojego zasłużonego autka - żywię do niego ogromny sentyment. Jednak o oryginalne podzespoły dla 25-letniego modelu wcale nie jest łatwe. Dlatego zastanawiam się, czy poczekać aż odpowiednie części samochodowe staną się dostępne czy kupić jakieś pasujące zamienniki...
Co Wy byście zrobili?
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2019, 8:08 przez ngc74, łącznie zmieniany 1 raz.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: części zamienne i oryginalne

autor: Interno » 25 wrz 2019, 8:58

Czasem możesz się nie doczekać na części.
Jakie to auto i co chcesz wymieniać ?.
W niektórych przypadkach można pozwolić sobie na zamienniki lecz czasem warto sięgnąć po te oryginalne/OEM.
Może warto zajrzeć na forum motoryzacyjne Twojego pojazdu tam zapewne znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

grrd
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 27 gru 2019, 22:36
Re: części zamienne i oryginalne

autor: grrd » 28 gru 2019, 20:24

A części używane? Wpadła mi w oko ta oferta tej firmy impresja.auto. Można u nich zamówić części z aut przeznaczonych do demontażu. Oczywiście działające i z legalnego źródła. Ktoś może korzystał z takiej opcji?

merigold
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 22 lut 2019, 13:26
Re: części zamienne i oryginalne

autor: merigold » 10 mar 2020, 1:17

Jeśli chodzi o sprawdzone akcesoria samochodowe od uznanych producentów to sprawdźcie sobie Moto Parts - to dobrze zaopatrzony sklep internetowy. Specjalizują się w oświetleniu samochodowym, mają szeroki wybór żarówek, żarników, ale sprzedają też akcesoria do parkowania, bezpieczniki czy ringi CCFL. Mają całkiem fajne ceny i szybko realizują zamówienie, także ja jestem z tej firmy zadowolony.

LeeMonday
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2011, 11:00
Re: części zamienne i oryginalne

autor: LeeMonday » 29 wrz 2020, 17:48

Jeśli chodzi o części samochodowe, to co sądzicie o zamawianiu części używanych? Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?

agame
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:39
Re: części zamienne i oryginalne

autor: agame » 28 gru 2020, 20:42

My zamawiamy raczej oryginalne, ale gdzie serwisujemy nasze samochody, jest oczywiście opcja, aby zamówić tańszy zamiennik, jednak mój mąż jest zwolennikiem zamawiania oryginałów.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów