Tikkurilla odpada przy lekkim uderzeniu, otarciu

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

renderme
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2020, 7:56
Tikkurilla odpada przy lekkim uderzeniu, otarciu

autor: renderme » 10 wrz 2020, 8:02

Witam,

Niedawno miałem malowane ściany farbą lateksową tikkurilla.

Niestety przy nawet lekkim uderzeniu w ścianę farba się łuszczy i odpada.
Wszędzie gdzie stoją szafy i w naturalny sposób opierają się o ściany farba jest przez nie zdarta. Ściany malowała mi "profesjonalna" ekipa.

Czy to jest normalne przy tej farbie?
Co mogę z tym zrobić, czy ta ekipa może to jakoś naprawić, np. nakładając kolejną warstwę farby i mocno gruntując. Jestem dość załamany, bo za malowanie całego domu wydałem około 20k, a niedługo będzie to wyglądać gorzej niż jakbym to sam malował farbą z marketu typu śnieżka.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Tikkurilla odpada przy lekkim uderzeniu, otarciu

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 29 wrz 2020, 16:11

Szanowny Panie, Prawdopodobnie przyczyną problemu jest słabe przygotowanie podłoża i brak gruntowania. Farba odpada, gdyż nie jest odpowiednio związana ze ścianą. Na jakie podłoże była nakładana farba? Rekomenduję wykonać test na jednej ze ścian – delikatnie zmatowić powierzchnię papierem ściernym, odpylić i zagruntować gruntem dedykowanym do danego rodzaju farby (rekomendowanym przez producenta) oraz ponownie pomalować. Jeżeli problem będzie się powtarzał, to konieczne będzie całościowe usunięcie farby ze ścian.

bero
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2009, 1:48
Re: Tikkurilla odpada przy lekkim uderzeniu, otarciu

autor: bero » 25 lis 2020, 9:43

zabrakło dobrego gruntu, jeśli ściana wcześniej się kredowała/pyliła to należało użyć odpowiedni grunt wiążący. Teraz to chyba pozostaje zdrapywać farbę.

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Tikkurilla odpada przy lekkim uderzeniu, otarciu

autor: Baks » 30 lis 2020, 21:39

Dokładnie tak jak Panowie przede mną napisali, trzeba to usunąć i zrobić od nowa, kolejna warstwa nie pomoże.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

Gotowe projekty domów