Ściana karton-gips 6cm

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

bashiok
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2018, 15:05
Ściana karton-gips 6cm

autor: bashiok » 17 sie 2020, 20:21

Witam, potrzebuję zbudować ścianę KG max 6cm dodam, że jestem laikiem i pierwszy raz to będę robić.
Ścianka ma być w kształcie litery "L" gdzie dłuższy bok ma 120 a krótszy 59 a w wnęce która powstanie będzie szafka z szufladami a na górze zakończona będzie parapetem drewnianym (patrz zdjęcia pomocnicze) wymiary 120cm wysokości x 120cm szerokości + 120cm wysokości x 59cm szerokości.

Czy jak zbuduję taką ściankę z profili UD 3cm + 2x karton gips 1,2cm daje nam 5,4cm + jakaś gładź to by wyszło około 6cm tylko jak będzie z wytrzymałością takiej konstrukcji ?

Profile CW za gruby najmniejszy jaki znalazłem to 5cm.

Jakieś pomysły ? Szukałem filmików na YouTube ale wszyscy robią zwykłe ściany działowe z KP a nie pół ściany :P

Mam nadzieje, że jest to dość zrozumiałe po obejrzeniu zdjęć. Efekt chce uzyskać taki sam.
Przepraszam za jakość zdjęć ale tylko takimi dysponuje.
970uiuH.jpg

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Ściana karton-gips 6cm

autor: Baks » 27 wrz 2020, 20:05

Wzmocnij całą konstrukcję kantówkami pod profilami, wtedy ścianka będzie dużo stabilniejsza.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości

Gotowe projekty domów