Garasz blaszany - odległość od granicy

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Zalvi
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2020, 21:06
Garasz blaszany - odległość od granicy

autor: Zalvi » 22 wrz 2020, 21:19

Witam, chciałbym postawić "blaszak" 4x5 jako pomieszczenie gospodarcze na zgłoszenie. Wyczytałem w Internecie że usytuowanie garażu blaszanego musi być w odległości 4m (lub 3 jeśli nie ma otworów) od granicy sąsiedniej działki budowlanej.
Tu jest moje pytanie - co jeśli moja działka sąsiaduje z działką rolną ? Natomiast od frontu planowanego garażu działka graniczy z prywatną droga wewnętrzną - jak tutaj wygląda przepisowa odległość garażu?
Wspomnę też że właścicielem sąsiednich gruntów rolnych są rodzice ale to chyba nie ma znaczenia jeśli chodzi o lokalizację garażu i żadne pisemne zgody sąsiadów nie pomogą.

Chciałbym postawić blaszak jak najbliżej granicy - czy przepisy mówią coś o sąsiedztwie działki rolnej?

Zalvi
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2020, 21:06
Re: Garasz blaszany - odległość od granicy

autor: Zalvi » 25 wrz 2020, 10:39

pomoże ktoś? :D


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów