Zadaszenie tarasu/balkonu

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

sloniuw91
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2020, 19:05
Zadaszenie tarasu/balkonu

autor: sloniuw91 » 22 wrz 2020, 19:23

Witam serdecznie
Do mojego domu wchodzi się po schodach prosto na 1 piętro. Przed drzwiami wejściowymi posiadamy taras/balkon szeroki 340cm i długi na 240cm.
Chcę go zadaszyć, z całą konstrukcją drewnianą nie mam problemu, posiadam natomiast jeden dylemat. Otóż balkon podparty jest dwoma filarami betonowymi (zbrojonymi) z tym ze od krawędzi balkonu są one oddalone na 24cm, i tutaj pojawia się pytanie , czy i na ile mogę na balkonie wysunąć się ze słupami (14x14 x 3szt.) Chcę jak najbliżej krawędzi gdyż w przyszłości chcę go oszklić, jednocześnie jak najmniej pomniejszając przestrzeń
Balkon jest zbrojony drutem żebrowanym co 10 cm, i zalewany razem z deką, dodatkowo płyta balkonowa zbrojona jest 3 drutami żebrowanymi 20 , zakotwionymi w dece na około 4metry.
Zadaszenie będzie jednospadowe , drewniane z 3 belek przy krawędzi, oraz dwóch przy ścianie, krokwie 8x14, 6szt, w odstępach co 65cm (bez łat), pokrycie to poliwęglan.

Zdjęcia:
20200922-183347.jpg

20200922-191256.jpg

Pozdrawiam

Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów