Jaka trawa najlepsza na trawnik?

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Jaka trawa najlepsza na trawnik?

autor: tetate » 06 maja 2020, 10:45

Warto jest się na pewno zastanowić nad założeniem trawnika, teraz wiosną. Przy zakładaniu trawnika musimy zastanowić się nad tym, jak często będziemy po nim chodzić, czy może będą biegać po nim dzieci, czy będzie tylko do ozdoby i praktycznie nie będzie deptany? Czy miejsce, w którym będzie rósł trawnik, jest słoneczne czy może przez większość dnia zacienione? Te wszystkie czynniki warunkują wybór odpowiedniej mieszanki traw.
Dla intensywnej zieleni trawnik wymaga również dość intensywnego podlewania:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 maja 2020, 6:44 przez tetate, łącznie zmieniany 1 raz.

Romano75
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwie 2020, 12:33
Re: Jaka trawa najlepsza na trawnik?

autor: Romano75 » 06 maja 2020, 11:28

najlepsza będzie wiecznie zielona ha ha ha żart oczywiscie

lipkus15
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 24 cze 2017, 23:11
Re: Jaka trawa najlepsza na trawnik?

autor: lipkus15 » 20 maja 2020, 14:36

Trzeba na pewno rozeznać się w mieszankach traw jakie są na rynku i wybrać opcję najlepszą dla siebie. Ja polecam Centrale Nasienną z, której już nie raz zamawiałem bardzo dobre mieszanki traw.

Derryll
Aktywny
Aktywny
Posty: 171
Rejestracja: 01 lut 2020, 11:04
Re: Jaka trawa najlepsza na trawnik?

autor: Derryll » 11 cze 2020, 15:53

Tetate bardzo ładny trawnik.

sofia11
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2020, 10:15
Re: Jaka trawa najlepsza na trawnik?

autor: sofia11 » 16 lip 2020, 18:31

My mamy najzwyklejszą trawę zasianą, mąż kupił w promocji w LM. Rośnie jak szalona! Jest gęsta i intensywnie zielona. Właśnie szukamy paliwa do nowej kosiarki spalinowej żeby ogarnąć trawnik chociaż raz w tygodniu.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 489
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Jaka trawa najlepsza na trawnik?

autor: martan » 04 sie 2020, 11:22

Problem z białą koniczyną jest taki, że jest tak ekspansywna, że zostaje niewiele miejsca na inne rzeczy. Zadusi wszystko. Jeżeli ktoś chce koniczynowy trawnik to ok, jak wielogatunkowy to nie bardzo. Kiedyś z nią walczyłam. Ale jak zakwitła, zapach zapierał dech w piersi tak pięknie intensywnie pachniała. I pszczół mnóstwo przyciągała - aż brzęczało.

Może w takim razie jakaś mieszanka łąki kwietnej? Polecam skontaktować sie ze sklepem i na miejscu powinni Ci doradzić w sklepie ogrodniczym jaka mieszanka będzie dla Ciebie najlepsza. Łąka wygląda przepięknie.
http://www.forumbudowlane.pl/

kotkaewka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2020, 22:29
Re: Jaka trawa najlepsza na trawnik?

autor: kotkaewka » 17 wrz 2020, 19:22

Nie wiem jaką odmianę trawy mam w ogrodzie przed domem, ale jest dostosowana do naszych warunków klimatycznych, nie wymaga wysiłku przy pielęgnacji i wygląda świetnie praktycznie cały sezon. Trawnik zakładali mi fachowcy z Magic Gardens i polecam ich usługi.

robbercik
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2020, 12:24
Re: Jaka trawa najlepsza na trawnik?

autor: robbercik » 20 wrz 2020, 12:39

Każdy trawnik ładnie wygląda jeżeli jest zadbany. Do pielęgnacji swojego stosuję regenerator kupiony w sklepie Biozym. Polecam te produkty.

Ola100
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2020, 13:24
Re: Jaka trawa najlepsza na trawnik?

autor: Ola100 » 21 wrz 2020, 12:37

Trawa Sahara najlepsza. Polecam.

BartekKowalski
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 23 sie 2020, 11:58
Re: Jaka trawa najlepsza na trawnik?

autor: BartekKowalski » 24 wrz 2020, 20:02

Piękny trawnik tetate. Chciałbym aby tak to wyglądało u mnie :/

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 489
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Jaka trawa najlepsza na trawnik?

autor: martan » 14 gru 2023, 12:36

Siałem 18 arów trawy kalnas sahara, na początku byłem zadowolony, ale niestety jest to brzydka trawa, bardzo dużo wyrosło tej odmiany, ktora ma szeroki listek, a nie takich cienkich igieł jak sportowe trawy. Pózniej dosiewalem w inne miejsca najtańszą trawę z allegro "trawa sportowa gramiena" poszło mi 5 kg i to jest dopiero masakra, może skoszona wygląda calkiem ok, ale jak tylko podrosnie to same szerokie źdźbła, nie wygląda to dobrze. Zakladamy trawnik od nowa i tym razem posiejemy ten produkt na B bo widzialem go na żywo, po zadarnieniu i jest super.
http://www.forumbudowlane.pl/


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów