Montaż telewizora na ścianie z gk

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

DJ Cardi
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2020, 0:49
Montaż telewizora na ścianie z gk

autor: DJ Cardi » 12 wrz 2020, 1:02

Witam, od razu mówię, że nie znam się ani trochę na budowlance, także proszę o sensowne odpowiedzi. Zamierzam zamontować na ścianie telewizor. Ściana wykonana jest z płyt gk. Proszę o poradę w jaki sposób mam go zamontować, obawiam się, że płyta może nie wytrzymać wagi telewizora. Jest to Samsung QE75Q80TA ma on 75 cali i waży około 35kg, stąd też moja obawa że płyta może pęknąć od ciężaru. Tak więc pytanie czy moje obawy są uzasadnione czy mogę montować bezpiecznie a jeśli nie to doradźcie w jaki sposób mam to zrobić. Pozdrawiam DJ Cardi.

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Montaż telewizora na ścianie z gk

autor: Baks » 16 wrz 2020, 20:49

Czy płyta jest na stelażach drewnianych czy na profilach aluminiowych? Jeśli na profilach aluminiowych to jest to ryzykowne żeby powiesić telewizor o takiej wadze. Dobrze byłoby dać wzmocnienie w postaci np. kantówek które dodatkowo usztywniły by ścianę, jednak wiąże się to z ponownym szpachlowanie itd.
Koniecznie zastosuj kołki rozporowe do płyt gipsowych, fischer posiada dość solidne i trwałe, które mogę polecić.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości

Gotowe projekty domów