Egzotyczne przyprawy

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Egzotyczne przyprawy

autor: Redakcja » 02 gru 2011, 10:49

Egzotyczne przyprawy i zioła są roślinami, których nie powinno zabraknąć w żadnym ogrodzie. Ich aromat i wygląd tworzą.. Przeczytaj temat >>
Redakcja

wika001
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:57
Egzotyczne przyprawy

autor: wika001 » 02 gru 2011, 10:49

No proszę! Niby odmiana zwykłego krokusa, a tu okazuje się, że najdroższa przyprawa świata! Muszę dosadzić w ogródku trochę tego siewnego i zastanowić się co zrobić z tym bogactwem ;-). A przepis na kapary wygląda bardzo apetycznie, tym bardziej, że bardzo lubię nasturcje (ale do tej pory tylko jako ozdobne kwiatki). Fajnie, że można je wykorzystać.

irena.pak
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:59

autor: irena.pak » 10 lut 2014, 15:56

z czarnuszką jest pyszny ser koryciński, żółty też bardzo smaczny - polecam :-)

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 627
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Egzotyczne przyprawy

autor: tetate » 09 cze 2019, 11:33

Ja uwielbiam kurkume

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Egzotyczne przyprawy

autor: Złotowłosa » 10 cze 2019, 11:14

Ja również uwielbiam i dodaję ją do wielu potraw.Jedynym minusem tej przyprawy jest fakt, że może barwić. Tak wiec powinno się uważać przy jedzeniu i nie nakładać na siebie białych koszulek ;)

Ciekawostką jest to, ze nie jest to jedynie przyprawa ale również i lek. Swoje właściwości lecznicze, kurkuma zawdzięcza kurkuminie która jest bardzo silnym przeciwutleniaczem o oraz silnie działającym składnikom bioaktywnym. Jej regularne spożywanie ma, między innymi, działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwwirusowe.

Dobrze jest jednak kupować w sklepach w których mamy pewność, ze kurkuma pochodzi od dobrych producentów.

Poszukaj tutaj

pawelczyn
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 wrz 2020, 10:58
Re: Egzotyczne przyprawy

autor: pawelczyn » 02 wrz 2020, 11:01

Ja mam w sumie pytanie. Czy ktoś z was kiedykolwiek kupował przyprawy z apteki? Pytam bo z uwagi na pandemie szukałem sklepu z przyprawami online. I trafiłem na coś takiego: Kurkuma mielona 50g, naturalne kłącze kurkumy w proszku i się zastanawiam, bo nigdy nie myślałem o kurkumie jako o czymś medycznym. Więc zastanawiam się czy może faktycznie taka z apteki jest może lepszej jakości czy coś takiego.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości

Gotowe projekty domów