Zamek do szafki dwuskrzydłowej

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

dani8l
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2016, 15:33
Zamek do szafki dwuskrzydłowej

autor: dani8l » 23 lis 2016, 15:52

Witam,
po ostatnich wydarzeniach stwierdziłem, że potrzebuję w jakiś sposób zabezpieczyć szafkę przed jej byłym właścicielem. Z racji tego, że znajduje się ona w budynku należacym do szkoły, nie mogę zbytnio ingerować w wywiercenie w niej dziur. Nie musi być to jakieś wybitne zabezpieczenie antywłamaniowe, lecz coś, co zwyczajnie zablokuje poprzednikowi dostęp do niej. Możr być to jakiś klej czy inny nieusuwalny środek, jedynym problemem jest wiercenie dziury na zamek.
Niżej zamieszczam zdjęcie szafki. Szerokość drzwi to 15-15,2mm, a odległość między tymi dwoma uchwytami to 13 cm. Wysokość od dziury do dziury to 16cm. Rozważałem też opcję wymontowania tych uchwytów i w ich (już wcześniej wysiercona) dziurę zamontować zamek. Proszę o konstruktywne wypowiedzenie się na ten temat i rozważenie obydwu przypadków, najlepiej od razu z przykładami.



Pozdrawiam

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Zamek do szafki dwuskrzydłowej

autor: mazwoj » 23 lis 2016, 18:08

Jedyne co znalazłem bez wiercenia to zwyczajna kłódka. Tylko poszukaj taką z długim pałąkiem. Czasem nazywają to długim jarzmem.
Yale ma taką na 15,5cm długości pałąka, także brakuje Ci dosłownie kilku milimetrów.

natalia_pawlowska
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 01 kwie 2015, 9:41
Re: Zamek do szafki dwuskrzydłowej

autor: natalia_pawlowska » 30 lis 2016, 21:17

Nie łatwiej byłoby ci zadzwonić do ślusarza? Będziesz się sam męczył i nie wiadomo, co z tego wyjdzie. Skąd jesteś?
natalia_pawlowska

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 627
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Zamek do szafki dwuskrzydłowej

autor: tetate » 31 sie 2020, 7:46

Taki zamek mozna zamontować samodzielnie. Nie ma w tym zadnego problemu. Zamków polecam szukać w sklepach internetowych, cena jest zdecydowanie korzystniejsza, będziecie mieli również o wiele większy wybór produktów niż w sklepach stacjonarnych.

Spory wybór takich okuć ma firma Belmed. W ofercie której znajdziecie również inne akcesoria meblowe takie jak
blaty
fronty mdf
okucia
prowadnice
czy zawiasy


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 89 gości

Gotowe projekty domów