Gruntowanie przed malowaniem

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

kkk2245
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2020, 23:07
Gruntowanie przed malowaniem

autor: kkk2245 » 05 lip 2020, 23:12

Witam,
Załóżmy, że odświeżamy mieszkanie, powierzchnia stabilna, nic się nie sypie, farba trzyma się solidnie. Wystarczy odpylić, przetrzeć wilgotną ścierką i malować? Ale skoro zdecydowalismy się na przecieranie wilgotną ścierką, to może nie zaszkodzi do wody dodać sobie gruntu wodnego? Taki zabieg na pewno nam nie zeszkli powierzchni bo będzie rozcieńczone. Mamy 2w1 mycie i gruntowanie. Załóżmy, że robimy to mopem.

Będzie to dobra praktyka? Teoretycznie nie jest potrzebne gruntowanie w takiej konkretnej sytuacji, ale nie zaszkodzi wzmocnić powierzchnię. Grunt spenetruje farbę i w zasadzie niczemu nie zaszkodzimy. Tak?

michal0
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2020, 13:10
Problem ze scianami po pomalowaniu unigruntem

autor: michal0 » 30 sie 2020, 13:30

Witam,

Bardzo prosze o pomoc bo juz sam nie wiem co robic.

Sciany byly uprzednio malowane jakas tania farba przez dewelopera. Porobilem poprawki i wszytstko zagruntowalem unigruntem atlasa 1:3 (walkiem). Po pomalowaniu pierwszej warstwy na scianie utworzyly sie nieregularne zgrubienia tak jakby farba nalozyla sie kilkukrotnie. Wyglagalo to tragicznie wiec postanowilem wszytsko zeszlifowac i zagruntowac te miejsca zeszlifowane unigruntem 1:1 dwa razy aby miec pewnosc ze wchlonelo. Pomalowalem ponownie i tu problem. Pod swiatlo te miejsca zagruntowane odcinaly sie od reszty i wygladaly jak odciete kwadraty, z tym ze w tych zagruntowanych miejscach struktura farby byla super. Zeszlifowalem wszytsko. Sciany sufit. Wyrownalem powierzchnie tak aby byla gladka ale nie zdzieralem farby. I teraz moje pytanie co mam dalej zrobic? Czy mam to znow gruntowac? Umylem sciany i widzialem ze na wiekszosci miejsc woda sie wchlonela ale w tych kwadratach poprawianych wysychalo duzo wolniej.

Bardzo prosze o pomoc bo stoje w miejscu i sam nie wiem co mam robic. Czy gruntowac czy zdzierac czy co.

Pozdrawiam

michal0
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2020, 13:10
Re: Gruntowanie przed malowaniem

autor: michal0 » 30 sie 2020, 19:53

Czy jest ktos kto moglby pomoc w temacie?


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów