Otwór na wyczystke

Komin jest nieodłączną częścią systemu ogrzewania i wentylacji - odprowadza spaliny i dym wytwarzany przez domowy sprzęt. O tym jaki wybrać komin zależy od sposobu ogrzewania domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o systemach kominowych koniecznie wejdź do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

arekgaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2020, 6:09
Otwór na wyczystke

autor: arekgaw » 29 sie 2020, 6:25

Witam. Od jakiegoś czasu jesteśmy posiadaczem domu, w którym wymurowany jest komin z czerwonej cegły, w środku jest wkład ceramiczny, lecz niestety nikt nie zostawił otworu na wyczystke, palimy ekogroszkiem drugi sezon i w końcu chciałem wyczyścić komin, ale nie mam jak wybrać sadzy. Zamierzam rozkuć komin i zrobić otwór, lecz jak przeczytałem jeśli pęknie wkład to cały komin może opaść. Czy jest ktoś kto robił coś podobnego ? I czy jest jakiś sposób czyn to bezpiecznie zrobić ? Niestety nie mamy możliwości odnalezienia człowieka odpowiedzialelnego za murowanie komina i nikt nie jest w stanie wskazać czy był tam zostawiony otwór i jest tylko zaślepiony i zatynkowany czy popopstu go nie ma.

JTD
Aktywny
Aktywny
Posty: 185
Rejestracja: 13 lut 2013, 21:53
Lokalizacja: łódzkie
Re: Otwór na wyczystke

autor: JTD » 29 sie 2020, 21:25

arekgaw pisze:Witam. Od jakiegoś czasu jesteśmy posiadaczem domu, w którym wymurowany jest komin z czerwonej cegły, w środku jest wkład ceramiczny, lecz niestety nikt nie zostawił otworu na wyczystke, palimy ekogroszkiem drugi sezon i w końcu chciałem wyczyścić komin, ale nie mam jak wybrać sadzy. Zamierzam rozkuć komin i zrobić otwór, lecz jak przeczytałem jeśli pęknie wkład to cały komin może opaść. Czy jest ktoś kto robił coś podobnego ? I czy jest jakiś sposób czyn to bezpiecznie zrobić ? Niestety nie mamy możliwości odnalezienia człowieka odpowiedzialelnego za murowanie komina i nikt nie jest w stanie wskazać czy był tam zostawiony otwór i jest tylko zaślepiony i zatynkowany czy popopstu go nie ma.

Jaka jest średnica tego komina i jaka jest jego wysokość? Jakiej firmy jest ten wkład systemowy?
Słyszałem, że fachowcy wycinają otwory rewizyjne w tych rurach ceramicznych szlifierką kątową, ale najlepiej tego rodzaju "operację" przeprowadzić po konsultacji z producentem wkładu.
Warto też zaprosić kominiarza ze specjalistyczną kamerką, aby sprawdził, czy otwór tam już jest, czy też go nie ma.
nie po to człowiek żyje żeby pracować, lecz po to pracuje żeby żyć


Wróć do „Kominy, Systemy kominowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów