Wznowienie budowy po 19 latach

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
pyrko
Wznowienie budowy po 19 latach

autor: pyrko » 13 mar 2018, 14:37

Witam serdecznie
Nie wiem od czego zacząć, więc zacznę od początku.
Kupiłem działkę z nieukończoną budową, tzn. budynek stoi, ale z tego co się orientuję nikt go nie odebrał.
Co mam zrobić, żeby móc odebrać budynek?
W urzędzie rozkładają ręce, odsyłają mnie jedni do drugich, typowa spychologia.
Mam projekt (z 1999 roku). Warunki zabudowy były, media są podłączone. Kierownik budowy, który to prowadził nie ma już działalności albo nawet i już nie żyje. Dziennikiem budowy nie dysponuję. Próbowałem znaleźć innego kierownika budowy, żeby chociaż podpytać co mam z tym zrobić, ale nikt jakoś nie jest w stanie nic konkretnego powiedzieć, ani nakierować mnie co mam z tym zrobić.

Jeszcze ważna (chyba) sprawa. Wszelkie pozwolenia były wydane na działkę przed podziałem: była sobie duża działka, Pan wybudował sobie budynek gospodarczy, potem go rozbudował o pomieszczenia mieszkalne, Panu się zmarło, jego syn podzielił działki na mniejsze i ja tą podzieloną działkę z budynkiem zakupiłem. No i próbuje teraz dojść do ładu :)

Liczę, że ktoś pomoże co mam z tym teraz zrobić, gdzie się udać.

Paweł-PasażProjektów
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2018, 12:30
Re: Wznowienie budowy po 19 latach

autor: Paweł-PasażProjektów » 17 kwie 2018, 9:10

Cześć
Będziesz musiał uzyskać nowe pozwolenie na budowę. Udaj się do biura projektowego a oni już się tym zajmą
pozdrawiam:)

~el
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2020, 7:11
Re: Wznowienie budowy po 19 latach

autor: ~el » 29 sie 2020, 19:48

pyrko pisze:No i próbuje teraz dojść do ładu :)

Liczę, że ktoś pomoże co mam z tym teraz zrobić, gdzie się udać.

Hej. I jak @pyrko się potoczyła sytuacja? Pytam bo znalazłem ofertę domu z 99 roku który również nie został odebrany i zastanawiam się czy da się to wszystko potem uporzadkowac.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 17 gości

Gotowe projekty domów