Izolacja drzwi przesuwnych

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ewka_pers
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2020, 19:44
Izolacja drzwi przesuwnych

autor: ewka_pers » 18 sie 2020, 19:52

Wiecie, jak uszczelnić drzwi przesuwne? U mnie w mieszkaniu są takie drewniane i bardzo bym tego drewna nie chciała zniszczyć. Może to być taka metoda,która powoduje, że nie bardzo da się tych drzwi otworzyć. Byleby było cicho i można było to uszczelnienie w razie potrzeby zdjąć. Macie jakieś pomysły?

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Izolacja drzwi przesuwnych

autor: mazwoj » 24 sie 2020, 8:48

Zależy jaką masz konstrukcję drzwi. Czy jest ościeżnica tunelowa, czy jest dodatkowo odbój. Czy są tam jakieś uszczelki. Na jakim systemie wisi skrzydło.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to uszczelka włosowa przyklejana na taśmę 2-stronną. Wiele ona nie da ale zawsze coś. Minus jest taki, że klej może zostać na skrzydle. Inna rzecz to to, że dźwięki będą przechodziły POD drzwiami, bo w takim systemie nie ma progu.
Popatrz sobie np. na schematy w katalogu Erkado (mają to łopatologicznie rozrysowane) na stronie 123 i dalej. Znajdziesz tam najpopularniejsze typy drzwi przesuwnych na różnych kasetach. Masz też nowocześniejsze i rzadsze technologie jak choćby system Magic, którego u Ciebie raczej się nie spodziewam.
Spróbuj dopasować to co Ty masz u siebie i daj znać który to schemat. Będzie łatwiej coś podpowiedzieć. Daj znać przede wszystkim czy masz system naścienny czy chowany w ścianę.

Klaudiaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2020, 8:26
Re: Izolacja drzwi przesuwnych

autor: Klaudiaa » 25 sie 2020, 22:38

My mamy w domu dość sporej wielkości drzwi przesuwne na tarras (ściana południowa, dom typu nowoczesna stodoła, solarka i pompa ciepła, generalnie konstrukcja b,. nowoczesna) i nie mogę złego słowa powiedzieć - drzwi były kupowane w firmie Budvar i ja nie zauważyłam, żeby coś podwiewało itd. w izmnych miesiącach.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów