Panele fotowoltaiczne

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Szydlak
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 13 maja 2020, 12:52
Panele fotowoltaiczne

autor: Szydlak » 13 sie 2020, 8:34

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z panelami fotowoltaicznymi? Jesteście w stanie zaproponować jakieś sensowne rozwiązania, po które warto będzie sięgnąć? Jak znacie jakąś firmę, która się panelami zajmuje to możecie podpowiedzieć z kim się skontaktować, by u siebie takie dobre rozwiązania zastosować.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Panele fotowoltaiczne

autor: szari » 14 sie 2020, 12:04

Firm narobiło się tyle ile grzybów po deszczu jedne lepsze inne gorsze. Zależy od regionu Polski. Wyślij zapytanie do 10 firm w okolicy dobra cena to 4000PLN/kWp każda wyższa oznacza szukanie w kolejnej firmie.

Patrzysz w rachunek ile rocznie zużywasz prądu i dobierasz instalację o 30% większą z każdego 1kWp na dachu rocznie przy orientacji dachu na południe uzyskasz około 1000kWh. Teraz od państwa dostajesz 5000 dofinansowania i około 3000 PLN do odliczenia z podatku więc za instalację 5kW zapłacisz około 12000 PLN.
Wsio co masz wiedzieć w temacie.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

marekmitan
Aktywny
Aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 15 paź 2019, 8:54
Re: Panele fotowoltaiczne

autor: marekmitan » 21 sie 2020, 8:17

W moim przypadku ten proces wyboru paneli był dość długi, bo nie do końca wiedziałem na co się decydować, szukałem czegoś co będzie się sensownie prezentować i tak mi sporo czasu zeszło na sprawdzaniu różnych firm, aż ostatecznie mam panele Brymorex, full Black więc się fajnie prezentują, dodatkowo mają sensowną moc bo 350W na panel tym samym nie ma tego dużo, a energia w domu faktycznie jest zapewniona.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Panele fotowoltaiczne

autor: szari » 25 sie 2020, 11:21

marekmitan pisze:aż ostatecznie mam panele Brymorex,

A tak to Wietnamskie hÓwno które wycenili jak panele dobrych firm a to dolna półka aby nie powiedzieć najniższa.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów