Ciepły montaż a elewacja budynku

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

alopi_90
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2020, 10:26
Ciepły montaż a elewacja budynku

autor: alopi_90 » 16 sie 2020, 10:33

Witam,
na wstępie zaznaczę, że szukałem podobnego tematu na forum za pomocą lupki ale nie znalazłem, jeśli coś przeoczyłem to poproszę o link.

Rzecz ma się następująco:
Jestem na etapie wyboru i montażu okien, większość osób poleca oczywiście ciepły montaż aczkolwiek mam pewne wątpliwości. Jeżeli przy ciepłym montażu stosuje się od zewnątrz taśmy paro-przepuszczalne a następnie przy elewacji zakryje się je styropianem (zachodzi na ramę okna) i obrobi się je tynkiem zewnętrznym (nie przepuszczający wilgoci) to jak ta taśma w późniejszym czasie ma spełnić swoje funkcję? Jedno z drugim się wyklucza. Dziękuje za każdą odpowiedź ;)

alopi_90
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2020, 10:26
Re: Ciepły montaż a elewacja budynku

autor: alopi_90 » 18 sie 2020, 7:05

Nikt nic nie wypowie się w tym temacie?

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Ciepły montaż a elewacja budynku

autor: mazwoj » 24 sie 2020, 8:22

Skąd przekonanie, że tynk nie przepuszcza wilgoci? Wody owszem, ale wilgoć to inne zagadnienie. Ja osobiście okna montuję jak muszę. Zajmuję się stolarką drzwiową.
Pytanie jeszcze o dokładną technologię montażu, bo laicy wszystko co nie jest pianą wrzucają do worka "ciepłego montażu", a są tam niuanse dość istotne. Może koledzy od okien się wypowiedzą, bo jak widzę że trzeba zareklamować firmę X to 100 odpowiedzi, a jak trzeba udzielić merytorycznej porady to już nie wiedzą co odpisać.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów