koszty budowy hali??

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: koszty budowy hali??

autor: ArkadiuszKrol » 17 lip 2019, 13:44

Jeśli będziesz szukał firmy specjalizującej się w chłodzeniu wodnym hal, możesz przejrzeć ofertę toram-systems.eu. Korzystałem z ich usług podczas budowy niewielkiej hali w 2017 roku. Mają ogromne doświadczenie i wykwalifikowanych pracowników. Na pewno udzielą Ci fachowej pomocy.

gatczos
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 17 paź 2019, 16:49
Re: koszty budowy hali??

autor: gatczos » 26 paź 2019, 10:10

Usługi dźwigowe Nowy Sącz są dobrą opcją do wynajmu dźwiga na stawianie hali, bez niego będzie ciężko ją zbudować

henryk-a
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2019, 18:21
Re: koszty budowy hali??

autor: henryk-a » 29 paź 2019, 18:26

W zdecydowanej większości przypadków hale murowane są najdroższe. Powoli już odchodzi się od takich tradycyjnych rozwiązań. Wynika to z faktu, że budowa jest czasochłonna, a zarazem kosztowna. Problem pojawia się również w momencie rozbudowy. Nie jest łatwo przekształcić murowany budynek - sam projekt przebudowy kosztuje majątek. Właśnie dlatego hale stalowe cieszą się tak dużą popularnością. Wykonane z certyfikowanych tworzyw swoją jakością usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających. Polecam doczytać o czynnikach, które kształtują koszt hali.

Alberto007
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2019, 1:22
Re: koszty budowy hali??

autor: Alberto007 » 05 lis 2019, 21:50

Witam. Tego lata znajomy budował 2 hale magazynowe o konstrukcji stalowej . Powiedział że dał ogłoszenie na oferteo i zleca.pl i do tygodnia parę firm zgłosiło się do niego z ofertami .

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: koszty budowy hali??

autor: ArkadiuszKrol » 25 sty 2020, 11:50

Ja podczas budowy hali przemysłowej korzystałem również z usług firmy labotest.com.pl. Wykonali dla mnie pomiary hałasu oraz pomiary emisji zanieczyszczeń. Posiadają wykwalifikowany personel oraz Certyfikat Akredytacji AB 894, w ramach którego wykonują także akredytowane analizy chemiczne.

faleos
Aktywny
Aktywny
Posty: 140
Rejestracja: 27 wrz 2015, 21:48
Re: koszty budowy hali??

autor: faleos » 29 sty 2020, 11:55

Ale przecież koszty można już obniżać na etapie projektu oraz budowy. Stosując najlepsze rozwiązania, np. profesjonalne i kompleksowe systemy deskowań. Dzięki temu budowa idzie szybciej, nie ma ryzyka błędów, usterek, a co za tym idzie opóźnień. Dla wykonawcy bezcenna rzecz. Tu mogę polecić firmę DOKA, na ich stronie jest opisana cała technologia. Warto też skonsultować się z ich doradcą

andrzejparko
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 92
Rejestracja: 09 kwie 2014, 10:03
Re: koszty budowy hali??

autor: andrzejparko » 23 maja 2020, 12:04

Właśnie budowa hal to czas, gdy potrzeba kontaktu z wieloma firmami i wiele usług jest potrzebnych do tego, aby taką halę postawić. Tu jeżeli chodzi o kontenery to mogę polecić firmę Kontener Serwis ze Szczecina. Prosto ich znaleźć w sieci, na stronie są wszystkie szczegóły

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: koszty budowy hali??

autor: martan » 09 cze 2020, 10:55

Aktualnie duże doświadczenie na rynku w tym zakresie posiada firma MCM:
MCM PROJECT Sp. z o.o.
ul. Obywatelska 103
94-104 Łódź
tel: 42 637 20 34
Wiem ponieważ sam jakiś czas temu współpracowałem z nimi przy jednej inwestycji i byłem bardzo zadowolony. Wszystko wykonane na czas, z wysokiej jakości materiałów i bardzo solidnie.
Można było również liczyć na wiele pomocnych rad na praktycznie każdym etapie budowy obiektu.
http://www.forumbudowlane.pl/

BartekKowalski
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 23 sie 2020, 11:58
Re: koszty budowy hali??

autor: BartekKowalski » 23 sie 2020, 19:31

Bardzo ciekawy temat. Ja także jestem na etapie budowy domu. Oszacowałem, że całkowity koszt będzie wahał się w granicach 400-450 tysięcy zł.

Tomek320
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:44
Re: koszty budowy hali??

autor: Tomek320 » 07 lis 2020, 2:01

Koszty budowy hali to jedno, a drugie to jej wyposażenie. U mnie największym kosztem okazały się pompy allweiler.

dariuszu
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 16 lut 2015, 20:17
Re: koszty budowy hali??

autor: dariuszu » 24 gru 2020, 16:44

Kompleksowo uzdatnianiem wody przemysłowej zajmuje się firma gc2000 oni proponują najkorzystniejsze rozwiązania w tym właśnie zakresie. Na stronie jest pełna oferta, moim zdaniem zdecydowanie warto się zapoznać.
dopóki walczysz jesteś zwycięzcą

Tadek13
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 24 sie 2020, 9:12
Re: koszty budowy hali??

autor: Tadek13 » 22 mar 2021, 10:13

Ja ze swojej strony polecam zapoznać się z oferta firmy, która oferuję budowę centrali klimatyzacyjnych, wentylacji hali produkcyjnej. Firmę (namiary mogę podać na PW) polecil mi moj znajomy, który przekształcał swój magazyn właśnie w hale, w której musiała być obniżona temperatura. Tu jednak halę trzeb już mieć żeby ją zmienić :)

emeraldlady
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 01 maja 2021, 11:53
Re: koszty budowy hali??

autor: emeraldlady » 03 maja 2021, 23:29

Hala to nie jest tania sprawa, ale czasem warto się wykosztować. Tak czy tak, ważne są regały magazynowe, bo dzięki nim łatwiej o dobre zarządzanie przestrzenią. Ja sama długo zastanawiałam się nad tym jaki regał wybrać do naszego magazynu.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów