Parapetówka

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mialic
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2020, 8:32
Parapetówka

autor: mialic » 17 lip 2020, 10:54

Co się daje gospodarzom, którzy zapraszają na imprezę z okazji wprowadzki do nowego mieszkania?
Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się brać udziału w parapetówce - z jakiegoś powodu najczęściej jestem głównym obiektem żartów w każdej grupie, więc zwykle wszelkie towarzyskie spotkania omijam szerokim łukiem. Ludzie obgadują i patrzą przy tym w twarz... no i teraz nie wiem jak się zachować.
Ci znajomi są akurat w porządku. Nie wiem, jakieś symboliczne kwiaty dla Pani domu i whiskey albo whisky dla Pana domu będą na miejscu, czy poszukać czegoś dla obojga?

Awatar użytkownika
Dżasmina
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 14 gru 2015, 12:15
Re: parapetówka

autor: Dżasmina » 21 lip 2020, 11:02

Ja ostatni raz na parapetówce byłam jakieś 4 lata temu u kolegi. Jego brat tak szalała, że wybił mu szybe :P

arekcebul
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:33
Re: Parapetówka

autor: arekcebul » 29 lip 2020, 22:48

Można się z kimś zrzucić na jakiś porządniejszy prezent. Jak kolega z pracy robił parapetówkę kupiliśmy mu Roombę i szkocką single malt, był bardzo zadowolony.

wazer
Aktywny
Aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2015, 6:09
Re: Parapetówka

autor: wazer » 16 gru 2020, 14:11

Wszystko zależy co oni już mają. Można dać zestaw talerzy, szklanek, kieliszków, lampek, sztućców.
Fajnym pomysłem też jest jakiś duży kwiat w doniczce, albo standardowo alkohol w ładnej butelce ;)

Zerknij sobie do sklepów z wyposazeniem wnętrz i zobacz sobie co tam maja. Może coś Ci akurat wpadnie w oko.

Jesli szukasz czegoś oryginalnego, polecam talerze ceramiczne. Nie muszą byc z tej samej serii, można zestawiać ze soba różne wzory talerzyków. Wejdź sobie na bloga HP
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 gru 2020, 14:03 przez wazer, łącznie zmieniany 1 raz.

Margola
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 05 gru 2016, 14:02
Re: Parapetówka

autor: Margola » 28 gru 2020, 16:26

Jeśli wiadomo, w jakim stylu jest urządzone mieszkanie to łatwiej coś wybrać :D Moja siostra poszła w glamour, więc stwierdziłam, że będą jej pasowały szklane świeczniki z kryształkami, znalazłam ładne w składnicy towarów w sieci i nawet dużo nie zapłaciłam.

Awatar użytkownika
Tomek5
Aktywny
Aktywny
Posty: 238
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:18
Re: Parapetówka

autor: Tomek5 » 11 mar 2024, 10:16

Mimo wszystko wygrywa bon do ikea albo podobnego sklepu z banalnego powodu kwiaty nie każdy lubi a jak lubi to nie każdy ma do nich rękę kolejna sprawa nie wiadomo co komu się podoba. 3 najważniejsze nie będzie za duzo latania za tym i zawsze się coś kupi mimo wszystko (a jeśli naprawdę mają dosłownie wszystko to na biedę komuś przekażą dalej w ramach kolejnego prezentu ) do tego jakieś winko albo słodkie.

Ewentualnie po prostu kawa albo herbata:
https://studiokawy.pl/

Świetne zestawy mają tutaj.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2024, 12:37 przez Tomek5, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Parapetówka

autor: Złotowłosa » 11 mar 2024, 10:32

Ja kupiłam znajomym ścierki do okien które są fenomenalne, rzadko dostępne stacjonarnie. Sama ich używam i pół rodziny już obkupiłam nimi -najlepszą reklamą jest to że nawet teściowa przy tej okazji poprosiła żeby jej kupić jeszcze jedne bo tamte już pozaciągała od systematycznego używania - więc kupiłam te ścierki i dokupię kwiatek/czekoladki albo wino. Polecam też zajrzeć sobie do Matfel https://matfel.pl/ W księgarni można znaleźć spory wybór ciekawych albumów, które będą też nadawały się dobrze na prezent.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości

Gotowe projekty domów