Audyty energetyczne i świadectwa charakterystyki energet.

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

barbaron
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2009, 11:53
Lokalizacja: Poznań, Szeczcin
Audyty energetyczne i świadectwa charakterystyki energet.

autor: barbaron » 26 sty 2009, 14:12

Wykonuje audyty energetyczne dla potrzeb termomodernizacji oraz świadectwa charakterystyki enrgetycznej budynków.Gwarantuje rzetelność i sumienność w wykonywaniu pracy (okolice: Poznań, Szczecin)

Przemek

autor: Przemek » 27 sty 2009, 10:18

powinieneś dac ogłoszenie na www.e-izolacje.pl
polecam
Ostatnio zmieniony 28 sty 2009, 8:43 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.

cezarr1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: pomorskie

autor: cezarr1 » 27 sty 2009, 22:15

nie zaśmiecajmy forum !

phz
1 - ostrzeżenie!
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2009, 20:58
OCENA ENERGETYCZNA - ZAPRASZAMY NA KONGRES!!!

autor: phz » 07 mar 2009, 21:37

27.03.2009, godz. 10-18, Warszawa

Spotkanie specjalistów! Informacje z pierwszej ręki! Porady, dyskusje, szkolenia!

Po 3 miesiącach obowiązywania nowych przepisów Wydawnictwo FORUM, razem ze współpracownikami MI, NB i przedstawicielami organizacji zrzeszających branżę nieruchomości podsumujemy funkcjonowanie wszystkich nowych obowiązków, oraz wyznaczymy priorytety działania, a w szczególności:

1. ocenimy pierwszy okres obowiązywania nowych przepisów – przedstawimy najczęstsze trudności i alternatywy stosowania przepisów w I kwartale 2009r.
2. omówimy planowane zmiany w kolejnych miesiącach - czy zostaną wprowadzone klasy energetyczne, kto będzie mógł wykonywać świadectwa energetyczne, czy zostanie uproszczona metodologia obliczeń?
3. zaprezentujemy pierwsze i wiążące wskazówki ze strony NB i MI do już wystawionych certyfikatów energetycznych.
4. zapoznamy uczestników z możliwościami obniżenia kosztów energii w użytkowaniu nieruchomości – technologiami, rozwiązaniami, materiałami budowlanymi.
5. wskażemy, które zmiany należy koniecznie wprowadzić w I półroczu, co muszą wykonać zarządcy i właściciele i jakie priorytety mają osoby uprawnione do certyfikacji wg nowych zaleceń MI.
6. wskażemy metody obliczania charakterystyki energetycznej - porównanie dostępnych na rynku programów obliczeniowych.

martinrekk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2018, 8:54
Re: Audyty energetyczne i świadectwa charakterystyki energet.

autor: martinrekk » 16 lip 2018, 11:34

Sprawdza nam się jeśli chodzi o kontrole techniczne Klinika Budowlana, nie robią fuszerki, zawsze panowie sporządzają szczegółowy protokół z tego co zostało sprawdzone i w jakim jest stanie, z wytycznymi co do ewentualnych napraw. O firmie można doczytać na ich stronie klinikabudowlana.com, mają dużo info podanych.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Audyty energetyczne i świadectwa charakterystyki energet.

autor: MichalBudowniczy » 25 sty 2019, 9:20

Audyty energetyczne świadczy także firma et-energoaudyt.com. Posiadają wieloletnie doświadczenie w branży i profesjonalny zespół specjalistów. Na stronie firmy znajdziesz wszelkie informacje i dane kontaktowe.

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Audyty energetyczne i świadectwa charakterystyki energet.

autor: ArkadiuszKrol » 16 wrz 2019, 22:02

Możesz także sprawdzić ofertę firmy it-energy.pl. Wykonywali dla mnie audyt efektywności energetycznej. Oprócz tego świadczą także fachowe doradztwo energetyczne. Byłem bardzo zadowolony z profesjonalizmu oraz indywidualnego podejścia do klienta.

archigraf3d
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 wrz 2019, 9:58
Re: Audyty energetyczne i świadectwa charakterystyki energet.

autor: archigraf3d » 29 wrz 2019, 13:12

Na jakim programie wykonujecie audyty? testowałem Arcadia termocad i OZC który wg Was lepszy? Arcadia ponoć ma najwiecej uzytkowników a OZC dłuzej na rynku. Musze kupic jakis program. Skłaniam się do programu Arcadia bo jestem architektem i mam szanse dostać program architektoniczny arcadia z izby architektów. wiem natomiat ze duzo instalatorów robi na Ozc. Dzieki z góry za podpowiedz FilipM

nala22
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2020, 16:27
Re: Audyty energetyczne i świadectwa charakterystyki energet.

autor: nala22 » 10 lut 2020, 16:57

u nas audyty zleca się firmom zewnętrznym, które robią to za nas. Najlepsza opcja bo jednak oni lepiej siedzą i znają się na wszelkich przepisach także uważam, że to rozsądne rozwiązanie. My ostatnio mieliśmy audyt ppoż.

DanSO
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 13 lut 2020, 23:55
Re: Audyty energetyczne i świadectwa charakterystyki energet.

autor: DanSO » 14 lut 2020, 22:44

nala22 pisze:u nas audyty zleca się firmom zewnętrznym, które robią to za nas. Najlepsza opcja bo jednak oni lepiej siedzą i znają się na wszelkich przepisach także uważam, że to rozsądne rozwiązanie. My ostatnio mieliśmy audyt ppoż.



Na czym polega audyt ? Na jakim etapie go się wykonuje?

archigraf3d
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 wrz 2019, 9:58
Re: Audyty energetyczne i świadectwa charakterystyki energet.

autor: archigraf3d » 10 mar 2020, 14:58

Audyt polega na wykonaniu obliczeń cieplnych (OZC) a następnie wybór działań służących poprawie, tzw wariantów termomodernizacyjnych. Oblicza się tzw SPBT czyli średni czas zwrotu inwestycji. Przyjmuje się najkorzystniejszy wariant. Audyt weryfikują banki a w zasadzie zatrudniani przez nich weryfikatorzy. Audyt w odróżnieniu od świadectwa czy projektowanej charakterystyki może wykonywać każdy. No to tak w skrócie :) Można się tego nauczyć. Już trochę ich zrobiłem. Podstawa to dobry program. Ja pracowałem na Audytorze OZC a od niedawna na ARCADIA TERMOCAD. Zmieniłem bo można tez robic audyty efektywności energetycznej dla urządzeń elektrycznych. Jak cos to zapraszam do kontaktu. pzdr FM

DarekK80
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 09 lip 2020, 10:16
Re: Audyty energetyczne i świadectwa charakterystyki energet.

autor: DarekK80 » 24 lip 2020, 7:58

Ja w tym zakresie współpracowałem z firmą it energy. Wykonali w naszym zakładzie pracy audyt efektywności energetycznej. Zatrudniamy ponad 250 pracowników, dlatego audyt w naszym przypadku był obowiązkowy. Swoje usługi wykonali profesjonalnie i terminowo.

BartekKowalski
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 23 sie 2020, 11:58
Re: Audyty energetyczne i świadectwa charakterystyki energet.

autor: BartekKowalski » 25 sty 2021, 1:07

Z własnego doświadczenia mogę polecić także ofertę firmy Et-energoaudyt. Zajmują się audytami energetycznymi i remontowymi. Swoje usługi wykonują profesjonalnie, rzetelnie i terminowo. Sądzę, że będą w stanie Ci pomóc.


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów