Gniazdka, włączniki i przełączniki - jakie wybrać?

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Gniazdka, włączniki i przełączniki - jakie wybrać?

autor: emsti » 01 sie 2018, 8:30

Jakie polecacie wybrać gniazdka, włączniki i przełączniki elektryczne? Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, co gdzie i za ile?

karp30
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 07 paź 2014, 11:36
Re: Gniazdka, włączniki i przełączniki - jakie wybrać?

autor: karp30 » 01 sie 2018, 11:38

Bardzo często, wybór gniazdek dokonuje się już na etapie projektu elektrycznego. Wówczas można wybrać ich kolorystykę, kształty, rozmiary - czyli takie, aby pasowały do pewnej koncepcji wnętrza.

adiglejak
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 23 maja 2018, 7:26
Re: Gniazdka, włączniki i przełączniki - jakie wybrać?

autor: adiglejak » 08 paź 2018, 14:19

Znasz markę Schneider? Włączniki od nich to jest mistrzostwo świata pod względem wykonania. Ja uwielbiam ich produkty:)

elizjusz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 99
Rejestracja: 21 gru 2015, 18:25
Re: Gniazdka, włączniki i przełączniki - jakie wybrać?

autor: elizjusz » 29 paź 2018, 13:59

A ja bardzo polecam gniazdka i włączniki z OSpela. Zresztą mają bardzo szeroką ofertą całego osprzętu podtynkowego czy natynkowego ;) Mam od nich gniazdka i włączniki praktycznie wszędzie z systemem zdalnego sterowania włącznie ;)

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Gniazdka, włączniki i przełączniki - jakie wybrać?

autor: budowa876 » 24 lis 2018, 22:04

W sklepie Amper jest bardzo duży wybór jakościowych gniazdek i przełączników. Wystarczy wejść na stronę, zamówić i oczekiwać na odbiór paczki. Wszystkie elementy są produkcji znanych marek, co świadczy o gwarancji jakości. Ceny są też bardzo atrakcyjne, więc można robiąc tam zakupy, sporo zaoszczędzić.

rafal0820
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 07 paź 2013, 8:12
Re: Gniazdka, włączniki i przełączniki - jakie wybrać?

autor: rafal0820 » 24 lis 2018, 23:05

Pracowałem przy wykończeniach i na co ja osobiście zwracam uwagę to to żeby nie był plastikowy tylko ceramiczny. Są one trochę droższe, ale uważam, że są tego warte głównie jeśli chodzi o gniazdka do których są podłączone mocniejsze sprzęty. W Mezoko mają duży wybór, ale przed zakupem polecam udać się do jakiegoś sklepu i sobie "popstrykać" i sprawdzić które są dla nas wygodne.

Awatar użytkownika
Potulny
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 20 kwie 2018, 13:05
Re: Gniazdka, włączniki i przełączniki - jakie wybrać?

autor: Potulny » 28 mar 2019, 15:20

Zależy jakie konkretnie potrzebujesz. Jak gniazda multimedialne to moge Ci polecić te co proponuje stip

jola40
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 01 kwie 2016, 15:03
Re: Gniazdka, włączniki i przełączniki - jakie wybrać?

autor: jola40 » 11 kwie 2019, 10:42

Ja domu kupowałam włączniki i gniazdka w sklepie Tech-elektro. Mają bardzo duży wybór, w przystępnych cenach. W dodatku jeśli chcesz się doradzić zawsze możesz zadzwonić i skonsultować się telefonicznie, bo z tego co wiem to bardzo dobrze orientują się w swoim asortymencie. Ogólnie polecam sklep szybka wysyłka i mila obsługa.:)

Awatar użytkownika
kamil527
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 28 lis 2017, 9:49
Re: Gniazdka, włączniki i przełączniki - jakie wybrać?

autor: kamil527 » 23 maja 2019, 11:59

W ofercie sklepu Top-elektryka znajdziesz zarówno osprzęt podtynkowy i natynkowy wraz z kompletnym doposażeniem montażowym. W rozbudowanej ofercie dostępne są gniazda i kontakty elektryczne, gniazdka elektryczne natynkowe, włączniki światła w wielu wariantach technologicznych łączniki elektryczne, a także ponadczasowe i kultowe serie znanych i rozpoznawalnych na rynku producentów.

elekolo12
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2019, 11:34
Re: Gniazdka, włączniki i przełączniki - jakie wybrać?

autor: elekolo12 » 01 sie 2019, 12:07

Ja wszystkie potrzebne rzeczy kupuje online. Wszystko w jednym miejscu znajdziecie w sklepie z elektroniką bde24.pl/pl/

zygzak
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2019, 12:06
Re: Gniazdka, włączniki i przełączniki - jakie wybrać?

autor: zygzak » 14 sie 2019, 12:17

Ja ci z własnego doświadczenia polecam Ospela. Klasyczne wzornictwo, wykonanie najwyższej jakości, bezpieczeństwo użytkowania i niskie ceny - to powody.

ArekWoj
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 29 kwie 2019, 8:19
Re: Gniazdka, włączniki i przełączniki - jakie wybrać?

autor: ArekWoj » 23 lip 2020, 12:47

Szukając wysokiej jakości osprzętu do wykonania instalacji elektrycznych to zwróćcie uwagę na producenta Berker i legrand jak zwykle najwyższa jakość, różnorodne rozwiązania i jednocześnie przystępne ceny. Pozdrawiam i mam nadzieję, że efekt końcowy będzie u Was również w pełni zadowolony!

Mareczek21
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 12 cze 2012, 9:02
Re: Gniazdka, włączniki i przełączniki - jakie wybrać?

autor: Mareczek21 » 30 gru 2020, 14:14

Jak dla mnie numerem jeden jest marka Ospel. Mają dobre ceny, dobrą jakość produktów i ich ogromny wybór. Odchodzą od wyłącznie białego osprzętu. Różnokolorowe, szklane ramki czy drewniane też można u nich nabyć :)

Arowana14
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:46
Re: Gniazdka, włączniki i przełączniki - jakie wybrać?

autor: Arowana14 » 18 maja 2021, 22:54

Dom wykańczaliśmy dwa lata temu i wszędzie marki Ospel gniazdka i włączniki. Z montażem problemu nie było, teraz też wszystko bezproblemowo działo.
BOB-BUDOWNICZY

kojka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 06 sty 2017, 21:17
Re: Gniazdka, włączniki i przełączniki - jakie wybrać?

autor: kojka » 30 lis 2022, 18:20

takie jakie tobie sie podobaja, ja lubie eleganckie wiec mam czarne


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów