Pozostawienie ścian szczelinowych

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

r0wl3n
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2020, 11:27
Pozostawienie ścian szczelinowych

autor: r0wl3n » 22 lip 2020, 11:28

Cześć,
jestem mieszkańcem nowo powstałej inwestycji. Przed zakupem mieszkania dowiedziałem się, że blok nie będzie posiadał komórek lokatorskich, natomiast na wózki, czy rowery będą osobno przeznaczone do tego pomieszczenia. Już po podpisaniu aktu i wprowadzeniu do mieszkania z ciekawości sprawdziłem jak wyglądają wspomniane miejsca do przechowywania. Wózkownia znajduje się na poziomie 0 i jest dobrze wykończona. Na ścianach znajdują się tynki, na podłodze położone kafle i poprowadzone oświetlenie. Zajeżdżając na poziom -2 (jest to wieżowiec 17 piętrowy, na poziome 0 jest recepcja, garaż i wspomniana wózkownia, natomiast na -1 i -2 same garaże i przytoczona rowerownia) znalazłem wspomnianą rowerownie. Pomieszczenie wydawało mi się mocno niedokończone. Brak tynków, prowizoryczne oświetlenie, a na ścianach surowy beton. Byłem jedną z pierwszych osób wprowadzonych na budynku, więc stwierdziłem, że po prostu jest to jeszcze niedokończone. Mija drugi rok, przez deszcze, które miały miejsce jakiś czas temu, pseudo rowerownia wygląda tragicznie. Woda stała na posadzce, ściany mokre, zapach wilgoci, po prostu tragedia. Napisaliśmy do firmy zarządzającej (warto wspomnieć, że jest to zarządzać pierwotny, wybrany przez dewelopera), aby skontaktował się z wykonawcą i coś z tym pomieszczeniem zrobił. Po miesiące ponownie kontaktując się z firmą zarządzającą dostałem taką oto odpowiedź:

Obrazek

No i to przedstawia trochę tragiczne podejście, bo wykorzystując to, że rowerownia jest na poziomie -2, jest traktowana wg. wykonawcy całościowo jako garaż, przez co ostatecznie po osuszeniu wygląda tak:

Obrazek

Strach tam nie tyle zostawić rower, a ogólnie cokolwiek. Mam też wrażenie, że przez ciągłą wilgoć stan tego pomieszczenia będzie się tylko pogarszał, aż do momentu wygaśnięcia rękojmi. Czy odpowiedź wykonawcy jest zgodna z prawem i takie praktyki są na porządku dziennym? Byłem u znajomego na innej inwestycji, gdzie pokazał nam swoją rowerownie, również na poziomie minusowym, wykończona podłoga w płytkach, tynki na ścianach i dodatkowo stojaki na rowery...

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów