Izolacja pianą dwie firmy co wybrać

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

kuzajtt
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 10 sie 2014, 19:34
Lokalizacja: rzeszów
Re: Izolacja pianą dwie firmy co wybrać

autor: kuzajtt » 29 maja 2017, 16:26

a jaką grubość polecacie do poddasza?

ja zastanawiam się nad 15cm pianka ekoprodur s03010
piankujący chcieliby 18 ( 41 zł)-lub 20 cm (45 zł)
kuzajtt

Plusk
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 14 kwie 2016, 13:39
Re: Izolacja pianą dwie firmy co wybrać

autor: Plusk » 29 maja 2017, 22:10

Dzisiaj zasięgnąłem opinii wykonawcy pianowania. Powiedział on, że jeśli zainstaluję folię paroprzepuszczalną to mi nie udzieli gwarancji na wykonaną usługę. Nie może być przestrzeni między deska a pianą, należy zniwelować ten dystans tak aby "rosa" została na papie.
Dach będzie pokryty dachówką karpiówką.
U mnie sytuacja z pianowaniem wygląda tak. 20 cm na krokwie 18 centymetrowe, i 18 cm na krokwie 15 centymetrowe. Tak aby piana nachodziła na krokwie i niwelowała mostki termiczne przechodzące przez drewno.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Izolacja pianą dwie firmy co wybrać

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 30 maja 2017, 4:34

Plusk pisze:Dzisiaj zasięgnąłem opinii wykonawcy pianowania. Powiedział on, że jeśli zainstaluję folię paroprzepuszczalną to mi nie udzieli gwarancji na wykonaną usługę. Nie może być przestrzeni między deska a pianą, należy zniwelować ten dystans tak aby "rosa" została na papie.
Dach będzie pokryty dachówką karpiówką.
U mnie sytuacja z pianowaniem wygląda tak. 20 cm na krokwie 18 centymetrowe, i 18 cm na krokwie 15 centymetrowe. Tak aby piana nachodziła na krokwie i niwelowała mostki termiczne przechodzące przez drewno.

"Rosa" czyli punkt rosy, to temperatura. Temperatura przy której wykrapla się woda z dyfuzji pary wodnej. Położenie punktu rosy ( to początek krzywej rosy) w przegrodzie termicznej zależy od: temperatury na zewnątrz, wewnątrz oraz od wilgotności względnej powietrza wewnętrznego.
Stwierdzenie: "tak aby "rosa" została na papie" świadczy o braku znajomości zagadnienia. Przykładowo , dla powietrze o temperaturze 23 st.C i komfortowej wilgotności trochę ponad 40% strefa wykraplania zaczyna się od +8 st. Te +8 będzie blisko zewnętrznej części przegrody, przy +5 na zewnątrz, a znacznie głębiej przy -10, gdy są większe straty ciepła.
Jakby na to nie patrzeć, każdy ruch pary, jest szkodliwy dla izolacji, więc najważniejsza jest paroizolacja i jej szczelność. a wentylacja kalenicowe jest zimą "na wszelki wypadek".
Bardzo przydaje się latem, gdy poddasze jest użytkowe, odprowadza ogromne ilości ciepła w upały.
W najlepiej izolowanych na świecie domach, inż Zajdler stosuje taką paroizolację Obrazek
Isover proponuje swoją
Załączniki
isover folia.jpg
isover folia.jpg (11.54 KiB) Przejrzano 8452 razy
HVAC - najtańszy komfort.

sab.re33
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 31 maja 2017, 21:01
Re: Izolacja pianą dwie firmy co wybrać

autor: sab.re33 » 01 cze 2017, 9:49

My się zdecydowaliśmy na piankę, niestety nie wiem dokładnie jaką, musiałabym męża zapytać. W każdym razie póki co sprawdza się bez zarzutu :) Izolację wykonywała nam firma MP TERM, http://www.termoizolacjepur.pl. Jak by ktoś miał pytania, to postaram się z pomocą męża udzielić odpowiedzi :)

Weter
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 30 sty 2018, 11:33
Re: Izolacja pianą dwie firmy co wybrać

autor: Weter » 27 lut 2018, 10:16

Nawet nie wiem jaką grubość mamy u siebie. Zleciałem ocieplenie pianą wyspecjalizowanej ekipie. Fachowcy z EwaPUR wykonali mi solidną izolację. Dla mnie duża oszczędność - mam odpowiednią termoizolację na poddaszu a za tym idą niższe rachunki za ogrzewanie.

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Izolacja pianą dwie firmy co wybrać

autor: marek33 » 21 maja 2018, 11:09

Warto poczytać o pianie QuadFoam500 na stronie http://doskonalaizolacja.pl. Dużo jest materiałów dostępnych i można się naciąć na szmelc przy tych natryskowych izolacjach. Ta piana jest oryginalna, ma wszystkie potrzebne atesty i też ekipy którę ją kładą pracują na profesjonalnym sprzęcie zamiast jakiś prowizorek.

miki789
Aktywny
Aktywny
Posty: 256
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:21
Re: Izolacja pianą dwie firmy co wybrać

autor: miki789 » 28 maja 2018, 12:55

Ja też polecam Purtech u mnie w kwietniu wykonywali ocieplenie poddasza

Roman80
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 28 cze 2018, 10:04
Re: Izolacja pianą dwie firmy co wybrać

autor: Roman80 » 09 lip 2018, 14:21

mi najbardziej pasują Boramax. Jakościowo i cenowa najlepsze.

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: Izolacja pianą dwie firmy co wybrać

autor: luiza82 » 09 gru 2018, 22:26

Fachowo izolacje natryskowe wykonuje firma www.ocieplaniepiankapur.com. Specjalizują się w pracach związanych z ocieplaniem obiektów z użyciem pianki poliuretanowej. Solidni i rzetelni.

Baśka74
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 10 lis 2018, 8:44
Re: Izolacja pianą dwie firmy co wybrać

autor: Baśka74 » 17 gru 2018, 7:54

Dobrym pomysłem jest pianka poliuretanowa. Godni polecenia w temacie są fachowcy z firmy www.purekspert.pl. Są doświadczeni w temacie i mają fachową, sprawnie działającą ekipę.

Kriss9
Aktywny
Aktywny
Posty: 209
Rejestracja: 05 lut 2018, 11:40
Re: Izolacja pianą dwie firmy co wybrać

autor: Kriss9 » 05 lut 2019, 10:50

QuadFoam500 masz na dożywotniej, naprawdę dotrzymywanej gwarancji od marki Doskonała Izolacja. Oficjalną dystrybucję amerykańskiej pianki PUR prowadzą, a to na naszym rynku się jeszcze nie zdarzyło, więc tym bardziej warto, bo dbają mocno o jakość. U mnie w okolicy coraz więcej wykonawców właśnie z tej pianki korzysta i stąd wiem. Jedno z lepszych, jeżeli nie najlepszych ociepleń, nawet do lania w minusowych temperaturach. Koszty przeliczysz szybko https://doskonalaizolacja.pl/kalkulator/.

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Izolacja pianą dwie firmy co wybrać

autor: robertkrajcarz » 25 mar 2019, 15:45

Mogę podpowiedzieć markę Termil jeśli chodzi izolację pianką pur. Mają doświadczenie, instalują nowoczesną atestowaną piankę a nie jakąś podróbkę, dają gwarancję na materiał. Pianka jest na pewno zdrowa i bezpieczna, nie ma ryzyka pożaru, nie jest podatna na podpalenie, a z drugiej strony nie zbiera wilgoci.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Izolacja pianą dwie firmy co wybrać

autor: bachus » 08 kwie 2019, 12:12

robertkrajcarz pisze:Pianka jest na pewno zdrowa i bezpieczna, nie ma ryzyka pożaru, nie jest podatna na podpalenie, a z drugiej strony nie zbiera wilgoci.

No tak, można powiedzieć jeszcze, że jest bezglutenowa.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Theodor99
Aktywny
Aktywny
Posty: 118
Rejestracja: 03 maja 2019, 9:24
Re: Izolacja pianą dwie firmy co wybrać

autor: Theodor99 » 17 maja 2020, 19:36

Materiały do systemów pianki poliuretanowej zamawiajcie śmiało u Polychem-Systems. Specjalizują się w systemach do pianki poliuretanowej. Mają bardzo bogaty wybór. Zamawiam u nich wszelkiego rodzaju dodatki, kleje i inne materiały.

Mariusz Włodecki
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 19 sty 2018, 21:39
Re: Izolacja pianą dwie firmy co wybrać

autor: Mariusz Włodecki » 20 lip 2020, 16:01

Ja ze swojej strony polecam skontaktować się z firmą TOP PUR z miejscowości Jedlina Zdrój. Firma w sposób profesjonalny natrysk pianką pur na dachy i ściany budynków gospodarczych, publicznych, handlowych i wielu innych przemysłowych. Korzystałem z usług tej firmy i stwierdzam, że to pewna inwestycja na lata.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów