Przydomowa oczyszczalnia ścieków - biologiczna (problem z uruchomieniem)

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

bugija
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 06 lut 2020, 8:55
Przydomowa oczyszczalnia ścieków - biologiczna (problem z uruchomieniem)

autor: bugija » 19 lip 2020, 9:09

Cześć wszystkim,

Pisze tu ponieważ mam nadzieje ze ktoś z was miał podobny problem.

Chodzi o uruchomienie przydomowej oczyszczalni ścieków.

Posiadam taka jak na zdjęciu czyli z trzema komorami (k

Uruchamiając ją wysypywałem złoża firmy biozym, jednak sprawa wyglada tak jakby bakterie zostawały od razu zabite, woda w ostatniej komorze powinna być oczyszczona do 98% i być przezroczysta. U mnie jest brązowa, oczyszczalnia miała być bezwonna natomiast jest silny zapach gnilny.

Do oczyszczalni nie trafiają skroplony z pieca gazowego, trafiają ścieki z prania, mycia itd. Nie używam chloru do wc.

Finish all i 1 max - tabletki do zmywarki
Skład: 5-15% związki wybielające na bazie tlenu, fosfoniany; < 5% polikarboksylany, niejonowe środki powierzchniowo czynne. enzymy (subtylizyna, amylaza), kompozycja zapachowa.

Kapsułki do prania
Ariel all in 1
30% anionowe środki powierzchniowo czynne, 5-15% mydło, <5% niejonowe środki powierzchniowo czynne, fosfoniany, enzymy, rozjaśniacze optyczne, kompozycje zapachowe, alpha-isomethyl ionone, butylphenyl methylpropional, citronellol, coumarin, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene


Oczyszczalnie uruchamiałem już 3 razy z takimi samymi efektami.
Na zdjęciach widać jak powinna wygadać i jak wyglada u mnie :).

Używam enzymów aquafloc i activefloc a także Bio7 Choc Microstations + Bio7 Entretien Microstations 480g,

Przesyłam tez skład wody z wodociągu:

Bakterie coli: 0
Escherichia coli: 0
mikroorganizmy: 0
jon amonowy: (ml/l) < 0,13 Wymagania 0,5
Barwa: (Mg pt/l) <5
Mętność: (NTU) 0,9 wymagania 1
PH: 7,6 wymagania 6,5 - 9
Przewodność elektryczna: 609

Producent mówi ze jeżeli się nie poprawi muszę wykonać szczegółowe badanie i pomiary ścieku surowego, zawartości oczyszczalni i cieczy odpływającej z oczyszczalni.

Macie jakieś pomysły ? :(

Pozdrawiam
Załączniki
B8C76F08-3373-4B88-A0CB-06068FFAE43D.png
C18AE65A-F57C-4AA9-B02D-CFC63C5EB74C.jpeg
C4BDECE8-FAEE-4DC2-92E0-7B02917DA44E.jpeg

Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów