Mapa do celów projektowych i odstępstwo od projektu budowlanego

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Asterka89
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2020, 9:15
Mapa do celów projektowych i odstępstwo od projektu budowlanego

autor: Asterka89 » 15 lip 2020, 9:25

Witam,
jestem na początkowym etapie załatwiania formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Mam pytanie odnośnie mapy do celów projektowych, a nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Czy pieczątka starostwa jest nadal wymagana na mapie do celów projektowych? Geodeta wydał nam bez pieczątki starostwa i zastanawiam się, czy nie będę musiała się do niego cofnąć.
W projekcie budowlanym, który wybrałam, znajduje się pergola przed wejściem, zastanawiam się nad rezygnacją z niej, czy muszę to koniecznie wskazać architektowi przy adaptacji, czy będzie to istotne odstępstwo od projektu? (usunięcie pergoli nie wpływałoby na konstrukcję domu).
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Asterka

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów