Przyłącze? Sieć? wodociągowa do podlewania upraw rolnych

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

shadow_matrix
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2020, 17:45
Przyłącze? Sieć? wodociągowa do podlewania upraw rolnych

autor: shadow_matrix » 14 lip 2020, 16:39

Witam.
Proszę o podpowiedź w związku z budową "przyłącza?", "sieci?" do podlewania upraw rolnych.
Ogólnie Inwestor ma już wykonaną studnię głębinową na pozwolenie na własnej działce do podlewania upraw. Od tego ujęcie musimy zrobić przyłącze do innej jego działki/pola.
Działka na której jest studnia jest długa ok. 500-600 m.
Zaczynamy od ujęcia wody biegniemy przez całą działkę, przewiertem przechodzimy przez drogę powiatową (wiadomo to zostanie uzgodnione) i za drogą jest jego kolejna działka. Trasa instalacji biegnie przez dwie jego działki i drogę powiatową.

Jak nazwać taki odcinek? Wewnętrzna sieć wodociągowa? Wewnętrzne przyłącze wodociągowe? Co potrzebujemy do zgłoszenia? Na mapie opiniodawczej można to zgłaszać? Czy muszę to zgłaszać? Co z uzgodnieniem ZUDP? Co z decyzją o ustaleniu lokalizacji celu publicznego (wg mnie nie potrzebna bo to jest jedynie jego sieć/przyłącze, ale słyszałem że w moim starostwie mogą wymagać)?

Proszę o pomoc. Nie wiem jak to nazwać i co potrzebne będzie.
Wg mnie:
a) mapa do celów opiniodawczych (bo wg ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu nie jest to ani przyłącze ani sieć, a trasa przechodzi przez działki prywatne, oprócz drogi);
b) uzgodnienie z drogami powiatowymi przejścia pod drogą (oni raczej nie będą wymagali uzgodnienia na mapie projektowej);
c) zgłoszenie w starostwie jako co? Skoro nie jest to ani przyłącze ani sieć to nazwijmy to np. "Wewnętrzne przyłącze do podlewania upraw rolnych" a coś takiego nie musi być na mapie projektowej (bo przecież nie jest to przyłącze ani sieć). Bez ZUDP, bez decyzją o ustaleniu lokalizacji celu publicznego.

A może wcale nie trzeba tego zgłaszać poza uzgodnieniem w drogach powiatowych, a później zinwentaryzowaniu wykonanej instalacji?

Naprawdę nie mam pojęcia pod co to podpiąć w rozumieniu prawa budowlanego. Oczywiście chodzi o to, aby było jak najmniej kosztów i biurokracji.

Proszę o pomoc.

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 14 gości

Gotowe projekty domów