Jak oszczędzać energię?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: szari » 25 cze 2020, 15:28

Tak oczytany człowiek powinien wiedzieć że elektrownie węglowe można regulować w zakresie 40-100% mocy. Tym samym rankiem można zmniejszyć ich moc aby wieczorem zwiększyć. O tym Tomcio Pompa nie pomyślał?
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

DamianWe
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2020, 9:07
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: DamianWe » 03 lip 2020, 9:40

Cześć dobrym pomysłem jest montaż paneli fotowoltaicznych. Jak by był licznik dwukierunkowy to jesteś w stanie zniwelować rachunki :) Pozdrawiam

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: Konsultant Viessmann » 08 lip 2020, 13:52

DamianWe pisze:Cześć dobrym pomysłem jest montaż paneli fotowoltaicznych. Jak by był licznik dwukierunkowy to jesteś w stanie zniwelować rachunki :) Pozdrawiam


To oczywiste, że jak inwestujesz w fotowoltaikę sieciową to automatycznie twój licznik jest wymieniany na dwukierunkowy :) I tak - jesteś w stanie zredukować rachunki do poziomu opłat stałych.
Pozdrawiam!

adam.watly1
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 08 maja 2020, 15:06
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: adam.watly1 » 08 lip 2020, 15:52

jak ktoś ma możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych to powinien to realizować, żeby zredukować sobie koszty

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: Konsultant Viessmann » 09 lip 2020, 13:50

adam.watly1 pisze:jak ktoś ma możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych to powinien to realizować, żeby zredukować sobie koszty


Oczywiście, właśnie o tym jest ten wątek. A masz może u siebie? Jaka moc? Wnioski? Który miesiąc w tym roku u Ciebie najlepszy w produkcji?

adam.watly1
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 08 maja 2020, 15:06
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: adam.watly1 » 13 lip 2020, 15:39

Konsultant Viessmann pisze:
adam.watly1 pisze:jak ktoś ma możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych to powinien to realizować, żeby zredukować sobie koszty


Oczywiście, właśnie o tym jest ten wątek. A masz może u siebie? Jaka moc? Wnioski? Który miesiąc w tym roku u Ciebie najlepszy w produkcji?



najlepsze msc to kwiecien w tym roku ja u siebie mam ok 5kw

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: Konsultant Viessmann » 20 lip 2020, 8:56

adam.watly1 pisze:
Konsultant Viessmann pisze:
adam.watly1 pisze:jak ktoś ma możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych to powinien to realizować, żeby zredukować sobie koszty


Oczywiście, właśnie o tym jest ten wątek. A masz może u siebie? Jaka moc? Wnioski? Który miesiąc w tym roku u Ciebie najlepszy w produkcji?



najlepsze msc to kwiecien w tym roku ja u siebie mam ok 5kw


To podobnie jak w wielu instalacjach, bo maj i czerwiec w tym roku były nieco gorsze niż kwiecień. Choć to, że kwiecień tak dobrze wypadł, to w sumie dobre zrządzenie losu w tym wszystkim, bo właśnie wtedy ludzi siedzieli najwięcej w domu, więc może także i autokonsumpcja była na wysokim poziomie.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 54 gości

Gotowe projekty domów