Przyłącze na niezabudowanej działce

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Piotr___w
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2016, 11:11
Przyłącze na niezabudowanej działce

autor: Piotr___w » 01 lip 2020, 22:11

Witam,

mam niezabudowaną działkę, w tej chwili bez żadnych mediów i optymistyczny zamiar budowy tam domu za 2-3 lata. W ulicy był dotąd tylko prąd.

Właśnie dowiedziałem się, że w tym roku wykonana zostanie całkowita przebudowa tej ulicy - łącznie z budową sieci gazowej, wodociągowej i kanalizacji. Zastanawiam się więc, czy w związku z taką okazją, skoro droga będzie już rozgrzebana, można przygotować jakoś moją działkę pod przyszłe przyłącza - zrobić jakieś przykanaliki, podejścia, rury, studzienki - na moją działkę, czy choćby do jej granicy. Cokolwiek, co ułatwiłoby potem działanie i pozwoliło uniknąć prucia nowej ulicy, chodnika, etc. a nie oznaczało jednocześnie formalnej budowy przyłączy ze zobowiązaniem do podpisania umowy na odbiór.

Pytam zarówno o kanalizę, jak i wodę, gaz... Może ktoś ma jakieś praktyczne rady w tej mierze.

Pozdrawiam,
Piotr

Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

Gotowe projekty domów