Budynek do 35m2, Antresola z tarasem?

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

psychoderyna
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2018, 11:38
Budynek do 35m2, Antresola z tarasem?

autor: psychoderyna » 01 lip 2020, 16:56

Witam,

Szczerze mówiąc to z chęcią wynagrodz finansowo pomoc niż już czytać tę różne wypociny w necie gdzie im więcej czytam tym mniej rozumie.

Zanim przejdę do tematu zacznijmy od samego domu do 35m2 na zdloszenie. I od tego zacznę pytanie:

Pytanie nr 1: W necie czytam że wystarczy zgłosić i budować zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania tzw budunek rekreacji indywidualnej w którym nie mogę mieszkac calorocznie, z kolei później gadam z gościem, który zgłosił budowę altany całorocznej i może w niej mieszkac, z kolei idę potem pogadać z architektem, który najpierw mówi że mogę zrobić wszystko, po czym później w dalszej części mówi że mogę sobie sam budować co chcę ale nie dostanę nr budynku i pozwolenia na mieszkanie, w efekcie oferuje mi plan za 4-5tys zl. po czym mówi że po co budować na zgłoszenie a potem przekształcać, lepiej z pozwoleniem na budowę i wyjdzie tyle samo finansowo...
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić po kolei na chłopski rozum żeby nikt mnie nie ciulal i żeby te przepisy które czytam byku dla mnie zrozumiałe?

Pytanie nr 2: Czy posiadając budynek 35m2 na zgloszenie nie posiadając nr lub posiadając numer prognozowany mogę legalnie w nim mieszkac. Bo widzę że nie ma problemu z podlaczeniem prądu, kanalizacja i ogrzewanie własne (szambo i kominek).

Pytanie nr 3: Czy w budynku w/w tworząc antresole mogę zrobić taki myk, żeby zrobić antresole na całej powierzchni z tym faktem że byłaby ona przedzielona. To znaczy 2/3 przestrzeni otwartej nie przedzielonej ściankami jak w definicja antresoli natomiast w 1/3 postawić ściankę z oknem i drzwiami balkonowymi i byłby to tzw. wewnetrznu taras gdzie zamiast okien wychodzących na pole były by otwory zamykane jedynie na opuszczane rolety. Czy taka opcja byłaby dalej pelniprawna antresola?

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 20 gości

Gotowe projekty domów