Dom seniora

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

fiftusiek
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 06 kwie 2017, 12:07
Re: Dom seniora

autor: fiftusiek » 28 paź 2019, 21:14

Dokładnie nie jest prostą sprawą umieścić bliską nam osobę w domu seniora. Niestety moja mama postanowiła zamieszkać w domu seniora Goldental w zeszłym roku. Na początku nie przyjmowałam tego do wiadomości bo gdzie będzie jej lepiej niż w domu jednak po kilku miesiącach zrozumiałam że to była bardzo dobra decyzja. Mama ma kompleksową opiekę, rehabilitację i mnóstwo zajęć dodatkowych. Codziennie ma kontakt z rówieśnikami naprawdę jest zadowolona.

belium273
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:01
Re: Dom seniora

autor: belium273 » 31 paź 2019, 12:30

Centrum seniora to bardzo dobre rozwiązanie da osób które nie mają bliskich czy dla osób które nie chcą być "bagażem" dla nikogo. Moja babcia jest właśnie w takim centrum bo się uparła że nie będzie sama siedzieć podczas gdy my jesteśmy w pracy. Ma tam bardzo dobrą domową atmosferę. Polecam

robertrys
Aktywny
Aktywny
Posty: 257
Rejestracja: 17 cze 2017, 18:14
Re: Dom seniora

autor: robertrys » 31 paź 2019, 20:42

Dom Seniora Goldental ja również polecam. Bardzo fajne miejsce z góry nastawione dla seniorów. Fajny obiekt położony w malowniczej krainie polecam.

kiniakinga
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 21 wrz 2017, 14:04
Re: Dom seniora

autor: kiniakinga » 01 lis 2019, 19:26

Moim zdaniem dużo lepszym rozwiązaniem niż dom opieki jest opiekunka. Teraz coraz więcej osób decyduje się wyjechać za taką pracą do Niemiec, gdzie taka opieka jest naprawdę ceniona.

kukusia142
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:52
Kontaktowanie:
Re: Dom seniora

autor: kukusia142 » 18 lis 2019, 12:58

Skoro juz mowa o seniorach to muszę przyznac ze dobrze ze są takie miejsca jak domy opieki - ale takiej profesjonalnej.Wiadomo,ze jesli chodzi o takie miejsca dla osob starszych i schorowanych to warto wybierac prywatne domy seniora. Jest taki w Piotrkowie Kujawskim niedaleko Inowroclawia rzeczywiscie stara sie dogadzac seniorom - swietnie wyposazony budynek, stala opieka i co chwila maja jakies ciekawe warsztaty np artystyczne. Wedlug mnie to swietne miejsce dla seniorow.

maariaaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2016, 15:49
Re: Dom seniora

autor: maariaaa » 01 gru 2019, 10:43

Też wolałabym dla bliskiego mi seniora opiekunkę niż oddawać taką osobę do domu seniora. Póki co daję rady zajmować się sama swoją babcią, ale nie wiem kiedy będzie potrzebna pomoc osób trzecich, bo przecież pracować trzeba. Ostatnio czytałam interesujący mnie artykuł i dowiedziałam się wiele wartościowych dla mnie informacji, które z z pewnością wykorzystam.

klaudia844
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2016, 9:57
Re: Dom seniora

autor: klaudia844 » 01 lip 2020, 15:03

Żeby wasze dzieci też was oddały do domu starców, czego wam życzę z całego serca :evil:

Jakby nie można było na czas naszej nieobecności zatrudnić opiekunki..................

piotrowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 05 wrz 2018, 16:46
Re: Dom seniora

autor: piotrowski » 22 sie 2020, 1:32

Fajne, pomocne rozwiązanie to opieka dzienna. Tak działa Dom Dziennego Pobytu „Seniorek” z Rudy Śląskiej, w którym codziennie przez kilka godzin przebywa mój tato. W ośrodku jest dobra opieka, terapia zajęciowa, czy ćwiczenie pamięci. Ośrodek jest bardzo profesjonalny, cieszymy sie że na niego trafiliśmy.

roszko
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 20 lip 2015, 16:33
Re: Dom seniora

autor: roszko » 20 sty 2021, 22:33

Ja też stałem przed decyzją czy oddać mamę do domu seniora czy nie. Jednak się nie zdecydowałem, nie miałem do tego serca, Poszukałem w internecie i zdecydowałem się na opiekę domową z POL AR SERWIS. Mieli dobre opinie i wydawało mi się to lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem. I to faktycznie był strzał w 10. Mama ma teraz świetna opiekę, jest u nas w domu i tryska dobrym humorem bo jest z rodziną :)

Lasica
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2014, 15:26
Re: Dom seniora

autor: Lasica » 22 lut 2021, 22:53

wiem, że to jest trudna decyzja aby oddać bliską osobę do domu seniora... ale wiele osób zapomina że są inne rozwiązania jak chociażby opieka domowa. Pol Ar Serwis ma u siebie wykwalifikowane opiekunki i można się zdecydować na przykład na opiekę godzinną czy dobową. No i szczególnie teraz takie rozwiązanie jest bezpieczniejsze według mnie.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

Gotowe projekty domów