Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

adam.watly1
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 08 maja 2020, 15:06
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: adam.watly1 » 12 cze 2020, 11:07

iwona.kukula1 pisze:ja ze swojej strony polecę zielonego volta mają bardzo dużo instalacji bo mi pokazywali przed montażem u mnie :)

też ich polecam bo pracują na bardzo dobrym sprzęcie

Norek77
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:09
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: Norek77 » 18 cze 2020, 10:32

U moich rodziców firmą, która montowała panel była firma która działa na terenie całej Polski i ma już 10 letnie doświadczenie, zatrudnia profesjonalnych, solidnych pracowników oraz dostawców, którzy dostarczają im materiały i sprzęt najlepszej jakości. Montują panele, ale także zajmują się wszystkim od strony formalnej. Czyli zrobi projekt, przygotuje potrzebną dokumentację, a nawet (jeśli tylko istnieje tak możliwość) pomogą w uzyskaniu dotacji. Dodatkowo po montażu serwisują instalację i dostarczają programy do monitorowania jej pracy.

KarTad
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2020, 14:33
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: KarTad » 18 cze 2020, 14:35

dzień dobry,
proszę o kontakt nr tel 533-734-762
Pozdrawiam

BartL
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2020, 9:33
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: BartL » 23 cze 2020, 10:05

Mi fotowoltaikę zakładała firma Fotowoltaika System z Olecka. Dobre komponenty, wykonanie i cena. jeśli jesteś jeszcze przed montażem i wyborem instalacji polecam zapoznać się z optymalizatorami i falownikami Solar Edge. Chodzi o to żeby wyciągać z instalacji tyle energii ile się da.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: Konsultant Viessmann » 23 cze 2020, 10:53

A ja ze swojej strony dodam kilka ważnych obserwacji - z mojego punktu widzenia

Jak wybierać firmę wykonawczą:

- Nie podpisuj niczego po godzinie, tylko sobie czas na porównanie ofert.
- Przeczytaj umowę, Umowa to dokument na bazie którego będzie realizowana inwestycja a potem gwarancje.
- Zwróć uwagę, czy firma działa dłużej niż rok.Spółki z o.o. sprawdźmy w KRS a działalności osobowe w bazie CEIDG.
- Właściwy dobór instalacji. Prosumenci powinni dobierać moc instalacji do rocznego zużycia energii elektrycznej. Więcej nie znaczy lepiej.
- Pytaj zawsze o personel firmy, szczególnie o kadrę inżynieryjną. Ktoś powinien dobrze przygotować rozplanowanie i całość inwestycji.
- Warto sprawdzić referencje i ich jakość.
- Autoryzacje - sprawdź czy firma jakimiś dysponuje. To daje pewność i wygodę w realizacji gwarancji.
- Może oczywiste, ale.....siedziba. Warto zobaczyć biuro firmy i tam podpisać umowę.
- Fizyczny magazyn: Magazyn z towarem jest niezbędny dla profesjonalnej firmy wykonawczej. Nie można montować większej ilości instalacji bez podręcznego zapasu sprzętu i towaru.
- Własna ekipa montażowa - Praca z podwykonawcami to nic złego, jednak nie da się dobrze świadczyć serwisów bez własnego, zatrudnionego personelu.

Zgadzacie się? dodalibyście coś?

Romano75
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwie 2020, 12:33
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: Romano75 » 24 cze 2020, 14:52

super napisane dzieki ja już jestem z jednym umówionym doradca ze Strefa Energii ale fajna pomoc dla innych

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: Konsultant Viessmann » 26 cze 2020, 10:49

Romano75 pisze:super napisane dzieki ja już jestem z jednym umówionym doradca


Jesli się nie uda, to może zainteresują Cię nasze gotowe pakiety fotowoltaiczne - wygoda bo kilka rozmiarów, gotowy system nawet z konstrukcją, a jak trzeba będzie to nawet z pompą ciepła :) Daj znać, pomożemy.

Romano75
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwie 2020, 12:33
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: Romano75 » 26 cze 2020, 12:40

jasne super dzieki

darek_89
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2020, 10:59
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: darek_89 » 27 lip 2020, 11:25

Kiedy zakładałem własną instalację byłem na twoim miejscu, też nie wiedziałem za bardzo jak wszystko zorganizować, a że zależało mi na czasie skontaktowałem się z fachowcami.
Firma zajęła się dosłownie wszystkim, załatwiła dotację, przeanalizowała możliwości mojej działki i dachu, przygotowała projekt, wybrała idealnie dopasowane panele i je zamontowała wraz z inwenterem. Sungrant - szczerze polecam

Maciejgdyn
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2020, 11:47
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: Maciejgdyn » 29 lip 2020, 11:26

Jak będziesz pewien, że zamierzasz zainwestować. Polecam Ci sprawdzić ich ofertę PHONO SOLAR twinplus module. Nie zawiodłem się, posiadam instalację 10kw opartą na tych panelach. Jedyny mankament to, to że nie do końca pasowały do moich dachówek.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: szari » 29 lip 2020, 19:05

Maciejgdyn pisze:Jak będziesz pewien, że zamierzasz zainwestować. Polecam Ci sprawdzić ich ofertę PHONO SOLAR twinplus module. Nie zawiodłem się, posiadam instalację 10kw opartą na tych panelach. Jedyny mankament to, to że nie do końca pasowały do moich dachówek.

A czym one się różnią od pozostałych i lepszych Longi, Suntechów, czy LG? Jakoś lepiej słońce łapią masz porównanie przez jakiś okres czasu bo ja widzę że klepłeś całe 5 postów na forum. I robisz nic więcej tylko reklamę badziewnego produktu który nie pasuje nawet do dachówek.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

KorneliaStysińska
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2020, 11:18
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: KorneliaStysińska » 21 sie 2020, 12:12

Witam,
mam pytanie. Czy ktoś korzystał z usług firmy Hymon jeśli chodzi o PV? Spotkałam się z dziwną sytuacją kilka dni temu. Skontaktowałam się z Nimi w sprawie kosztorysu. Dostałam na następny dzień informację, podano mi cenę. Na następny dzień zadzwonił do mnie Pan z firmy Hymon (wydaje mi się, że była to inna osoba niż za pierwszym razem) i podał mi niższą cenę. W tym samym dniu znowu dostałam telefon, Pan podał mi znowu niższą cenę. Dzisiaj znów ta sama sytuacja. Spotkaliście się z czymś takim w innych firmach? Lub w firmie Hymon? Nie dają mi spokoju,mimo tego że wyraźnie odmówiłam dalszej współpracy, ponieważ to na kilometr śmierdzi oszustwem. Zaczynam się denerwować, bo są niesamowicie upierdliwi i nie dają mi spokoju....

ciszakP
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 09 mar 2019, 23:42
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: ciszakP » 24 sie 2020, 19:02

U nas w firmie instalację robiła sprawdzona firma. Z samej instalacji jesteśmy zadowoleni. Przemyślany układ na dachu, odpowiednio dobrana moc do naszych potrzeb i całkiem miły kontakt z nimi. Warto wiedzieć, że nie odzyskamy 100% mocy wygenerowanej, bo ustawowo jest tak, że i tak coś musimy zakupić. Mowa o 20% mocy. Szkoda, że nie można produkować w nadmiarze i to sprzedawać :)

marekkrajcarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 21 wrz 2020, 10:05
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: marekkrajcarz » 21 wrz 2020, 10:07

Własna instalacja fotowoltaiczna nie jest taka droga. Masz też do dyspozycji sporo programów dofinansowania z perspektywy krajowej i unijnej. Na razie jest moda na Fotowoltaike. Niemcy już w większości się posługują zieloną energią, a u nas wiadomo, jak w lesie, ale ludzie też od kilku lat ogarniają. Kredytowałem panele za pośrednictwem marki 4 ECO z Kielc, załatwili mi też dobre warunki finansowania. Prawda jest taka, że wzrost cen energii wystąpi i to w sposób znaczący. Mamy gospodarkę jadącą na węglu, którego nawet nie opłaca się wydobywać przez afery, niegospodarność, ogromne koszty zatrudnienia i tak dalej. Lepiej dla spokoju psychicznego ogarnąć Fotowoltaike. Jednorazowy wydatek tak, ale później Ci spadają rachunki, ogrzewanie tańsze, można żyć.

sarax
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 20 cze 2018, 10:37
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: sarax » 28 wrz 2020, 20:01

hej, według mnie hurtownia fotowoltaiczna warta uwagi to asenergy.


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów

cron