Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

angie33
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2020, 14:17
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: angie33 » 22 cze 2020, 8:43

Lepiej oddać te sprawy w ręce profesjonalistów. Zawsze to człowiek czuje się pewniej i nie musi się dodatkowo niepotrzebnie zamartwiać. Księgowość mojej firmy od kilku dobrych lat prowadzi biuro rachunkowe Pol-Tax z Warszawy i jestem bardzo zadowolona z naszej współpracy.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: smichalek » 05 sie 2020, 6:18

Lepiej mieć jeden system do zarządzania całością, coś na zasadzie Berberis, bo naprawdę wtedy wiele można usprawnić. Nie twierdzę, że od razu zrobi się cudownie, ale optymalizacja za pomocą takiego rozwiązania jest w stanie wiele odmienić. Po prostu - kwestia obracania tym wszystkim w jednej aplikacji. Same korzyści.

Lola42
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 sie 2020, 14:24
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: Lola42 » 12 sie 2020, 10:52

Najpewniejszym rozwiązaniem jest jednak biuro rachunkowe. Ja sama na początku stwierdziłam, że zaoszczędzę i samodzielnie zajmę się księgowością. Potem tego bardzo pożałowałam. Teraz korzystam z usług warszawskiego biura Gama i zdecydowanie mogę ich polecić. Ceny są przystępne, a nawet wręcz wyszłam na plus, bo w końcu mam czas zająć się faktycznym prowadzeniem firmy.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: smichalek » 14 sie 2020, 6:20

Berberis - polecam. Tam wszystko działa, jak powinno. Pomoże, wszystko usprawni, ale też trzeba jakoś systematycznie wprowadzać tam dane i nie tylko. W tym nie ma jednak czegoś szczególnie trudnego. Najważniejsze jest pilnowanie podstaw i o to szczególnie trzeba dbać. Proste.

BartekKowalski
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 23 sie 2020, 11:58
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: BartekKowalski » 23 sie 2020, 19:33

Ja od lat współpracuję z biurem rachunkowym. Specjalizują się w obsłudze kadrowo-płacowej oraz usługach księgowych. Posiadają bardzo duże doświadczenie, wykwalifikowanych pracowników oraz przejrzyste warunki współpracy.

maksemyliian
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2020, 12:21
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: maksemyliian » 25 sie 2020, 12:29

No nie wiem, moim zdaniem wiele zależy od rozmiaru firmy. Generalnie my robimy księgowość samemu. I dopóki się dba o ty, żeby mieć faktury pod ręką i dobrze zrobione to nie ma problemów. Warto też zainwestować w jakiś program do pełnej księgowości i wtedy to już w ogóle jest bajka.

Barna
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 15 gru 2015, 13:04
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: Barna » 01 paź 2020, 9:37

Biuro rachunkowe Abaus z ul. Lanciego. Zdecydowanie tu polecam za rzetelność rozliczeń oraz dobry komfort współpracy. 0 problemów, okej kontakt, szybka reakcja jak coś potrzeba. Dzięki temu lżej sie prowadzi firmę

Witwicki
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 29 wrz 2020, 20:13
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: Witwicki » 01 paź 2020, 20:22

Wolę jednak biuro rachunkowe, tym bardziej jak dobrze się trafi z polecenia tak jak w naszym przypadku z Biurem Księgowi Wrocław. Polecam

faleos
Aktywny
Aktywny
Posty: 140
Rejestracja: 27 wrz 2015, 21:48
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: faleos » 02 paź 2020, 9:29

Abaus - też polecam. Mam z bratem firmę budowlaną i korzystam z usług tego biura. Wszystko 100% profesjonalnie

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: Złotowłosa » 07 paź 2020, 7:13

Powiem ze swojej perspektywy. Pracowałam ponad 5 lat jako księgowa, nie główna, lecz ogarnialam np. spółkę z ponad 80ma rachunkami bankowymi, wyciągami miesięcznymi na cały segregator, drukując dwie strony na jednej dwustronnie, najpierw jako spółka w PL potem na zasadach i giełdzie USA. Mimo doświadczenia, robienia raportów, sprawozdań czy obsługi audytów, nie prowadzę swojej księgowości (zrezygnowałam z zawodu 3 lata temu). Dlaczego? Bo przepisy i zasady zmieniają się co rusz, a ja tak bardzo już nie lubię tej branży, że na samą myśl ogarniania co rusz nowości, robi mi się niedobrze. Zleciałam całość mojej koleżance ze studiow i mam spokojna głowę. Wiadomo że coś tam nadzoruje, lecz nie ślecze nad nowościami, które są wprowadzane (jestem oczywiście o nich informowana).

Aleksander98
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 01 paź 2020, 11:42
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: Aleksander98 » 14 paź 2020, 10:50

Jeżeli ktoś z was jest z Katowic i szuka biura rachunkowego, które zajmie się wykonaniem takich usług jak : rachunkowości, płac i kadr oraz tworzenia rocznych sprawozdań finansowych to polecam zapoznać się z oferta tego biura , które znajduję się na Bohaterów Monte Cassino 20 m.1.

MarcinJ1985
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 01 paź 2020, 10:19
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: MarcinJ1985 » 23 paź 2020, 21:10

Oczywiście przez biuro rachunkowe bo samemu to raczej tego nie jesteśmy w stanie ogarnąć jeżeli nie mamy takiej wiedzy. Ja osobiście korzystam z pomocy biura J-J Biuro Rachunkowe Jacek Jakubowski we Wrocławiu. Biuro świadczy kompleksowe usługi w bardzo przystępnych cenach.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości

Gotowe projekty domów