Odkleiła się okleina z drzwi zewnętrznych PCV - co robić?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Mirabelka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2020, 9:34
Odkleiła się okleina z drzwi zewnętrznych PCV - co robić?

autor: Mirabelka » 28 maja 2020, 9:40

Witam, mam problem z drzwiami. Po ok. 12 latach użytkowania, część okleiny się zmarszczyła i zaczęła odginać, odpadać. Wysłałam zapytanie do wykonawcy, pisze, że trzeba wymienić cały panel środkowy. Czy można to jakoś inaczej naprawić? Podgrzać, czy coś podobnego?

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Odkleiła się okleina z drzwi zewnętrznych PCV - co robić?

autor: mazwoj » 18 cze 2020, 15:11

Okleiny nie da się wymienić od tak na drzwiach. Kiedyś Gerda miała w ofercie drzwi panelowe, gdzie wymieniało się tylko panel z wzorem i gotowe. Teraz nie wiem jak oni.
Przykleić okleiny się nie da, bo ona jest na gorąco wprasowana w drzwi.
Jeśli to dom to polecam wymienić drzwi na jakieś nowe stalówki. Do 2000-2500 uda znaleźć się coś sensownego.
Jak mieszkanie w bloku to będzie jeszcze taniej. Zwykłe Herse z dobrą izolacją mogą kosztować około 1400zł.

Inna opcja to zerwanie okleiny do końca i pomalowanie drzwi. Choć efekt raczej słaby jest.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Odkleiła się okleina z drzwi zewnętrznych PCV - co robić?

autor: theme » 20 cze 2020, 9:23

Zobacz sobie nawet najprostsze wzory ze stalówek z Mar-Tomu albo z Wikędu.
Proste pełne drzwi (bez szyby) w Wikędzie kosztują od 1559zł netto. Mam na myśli serię Premium gotową do zamontowania w domu na zewnątrz. Cena za komplet.
__________________________
pozdrawiam
The_Me


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów