Pergola na tarasie

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Kamil331
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2020, 8:16
Pergola na tarasie

autor: Kamil331 » 18 cze 2020, 8:33

Cześć
Na tarasie zamiast parasola chce postawić pergole.
Zdjecie:
https://drive.google.com/file/d/14yIhxK ... p=drivesdk

Oczywiście musi być przymocowana do podłoża. Wystosowałem pismo do zarządu i dostałem taką odpowiedź:

"... koniecznym będzie podjęcie stosownej uchwały w sprawie przez Wspólnotę Mieszkaniową jak również złożenie przez Pana oświadczenia, iż ponosi Pan wszelką odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia mienia wspólnego w tym hydroizolacji.
Jednocześnie informuję, iż nie zalecamy montażu kotew z uwagi na to, iż mogą uszkodzić izolację wodną tarasu, co w konsekwencji będzie wiązało się z zalewaniem lokalu poniżej i degradacja nieruchomości."

Czy jest jakaś inna metoda przymocowania pergoli? Słyszałem o kotwach chemicznych. Czy jest to do zrobienia bez obaw o lokal poniżej?

Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów