Jaki okap kuchenny wybrać?

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

MartinBic
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 27 mar 2019, 12:55
Re: Jaki okap kuchenny wybrać?

autor: MartinBic » 04 maja 2019, 14:44

Hej, najlepiej zobacz sobie jak to wyglada na ceneo - https://www.ceneo.pl/Okapy/Szerokosc:od_71_cm_do_90_cm/Typ_okapu:Podszafkowy.htm dzieki i pozdrawiam wszystkich

Ancia
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 28 maja 2019, 22:08
Re: Jaki okap kuchenny wybrać?

autor: Ancia » 29 maja 2019, 7:34

Niedawno remontowaliśmy kuchnię i właśnie z wyborem okapu mieliśmy największy problem, bo na tym się niestety nie znałam. Długo czytałam i podpytywałam ale postawiliśmy na Electroluxa zintegrowanego z płytą i to idealne rozwiazanie. Nazywa sie Hob2Hood i sprawdza się tak jak sobie tego życzyłam, więc polecam wziąć pod uwagę :)

kamyczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:47
Re: Jaki okap kuchenny wybrać?

autor: kamyczka » 31 maja 2019, 14:45

A jak to działa, że płyta electroluxa jest zintegrowana z okapem? Możesz napisać coś więcej?

Ancia
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 28 maja 2019, 22:08
Re: Jaki okap kuchenny wybrać?

autor: Ancia » 29 cze 2019, 21:26

Wygląda to tak, że z poziomu okapu nie sterujesz nim tylko łączy sie z płytą indukcyjną. Na płycie masz sterowanie okapem. Załącza się tez po ustawieniu automatycznie jak zaczynasz gotowanie tak żeby od razu działać kiedy już trzeba wyciągnąć niepotrzebne zapachy. Nie masz tak, ze zazwyczaj okap włączasz za późno i już niewiele może zdziałać?

Marekon
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2019, 17:02
Re: Jaki okap kuchenny wybrać?

autor: Marekon » 28 lis 2019, 17:05

oprócz standordowych marketowych, które znajdziesz sklepie to sam wybrałem ten: Okap kuchnenny podszafkowy - pochłaniacz 50 cm Berdsen BE-10-A czarny. Cenie sobie prostotę i ten okap kuchenny spełnia swoją funkcję 8)
Obrazek

Ancia
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 28 maja 2019, 22:08
Re: Jaki okap kuchenny wybrać?

autor: Ancia » 01 lut 2020, 9:03

Nie ma nic złego w tym że w sklepach AGD można kupic poszczególne marki. Mojego Electroluxa Hob2Hood wybrałam właśnie w takim sklepie. Lubie mieć możliwość zobaczenia tego co kupuje i zapytania sprzedawcy.

mojnowydom
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 25 sty 2017, 21:23
Re: Jaki okap kuchenny wybrać?

autor: mojnowydom » 06 lut 2020, 14:07

kamyczka pisze:A jak to działa, że płyta electroluxa jest zintegrowana z okapem? Możesz napisać coś więcej?


To są tzw. okapy blatowe, czyli wyciąg (wiatrak) zintegrowany z płytą elektryzną. Nie są tanie, ale ponoć wydajne, ciche no i ich nie widać, ani nie zajmują miejsca. Sami się nad takim zastanawiamy, ale musimy policzyć kaskę :D :o :shock:

zlotykot
Aktywny
Aktywny
Posty: 192
Rejestracja: 26 lis 2015, 9:03
Re: Jaki okap kuchenny wybrać?

autor: zlotykot » 26 lut 2020, 14:06

Ten zintegrowany okap z płytą electroluxa to ja też mam i jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania. A co do płyty indukcyjnej to wybrałam taką z serii 800 flex bo ma dużą strefę gotowania, a segmenty mogę łączyć w różne konfiguracje.

Ancia
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 28 maja 2019, 22:08
Re: Jaki okap kuchenny wybrać?

autor: Ancia » 01 mar 2020, 11:21

mojnowydom pisze:
kamyczka pisze:A jak to działa, że płyta electroluxa jest zintegrowana z okapem? Możesz napisać coś więcej?


To są tzw. okapy blatowe, czyli wyciąg (wiatrak) zintegrowany z płytą elektryzną. Nie są tanie, ale ponoć wydajne, ciche no i ich nie widać, ani nie zajmują miejsca. Sami się nad takim zastanawiamy, ale musimy policzyć kaskę :D :o :shock:


Jak dla mnie wcale ten Electrolux nie jest drogi, a automatyczne załączanie się jest dla mnie bezcenne.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Jaki okap kuchenny wybrać?

autor: martan » 03 cze 2020, 11:21

Obecnie nie mam górnych szafek w kuchni. Zastanawiałem się czy się to sprawdzi ale o dziwo bardzo dobrze się to sprawdzilo i jest to wygodne. Talerze oraz szklanki mam w dolnych szafkach, szuflady wygodnie można sobie wysuwać. Zdecydowaliśmy sie na okap kominowy, konkretnie model poniżej. Cenowo znacznie droższa opcja od poprzedniego jaki mieliśmy ale w praktyce sprawdza się o wiele lepiej:
wieksza moc
jest bardziej cichy
jak również pelni funkcję dekoracyjna ( nie było to dla nas najważniejsze, ale miło jest wejśc do kuchni, w której wszystko do siebie pasuje). Ciekawie wyglądają takie cylindryczne https://okapy-kominowe.pl/okap-kominowy ... -or-black/

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 cze 2020, 10:30 przez martan, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.forumbudowlane.pl/

62miko
Aktywny
Aktywny
Posty: 286
Rejestracja: 12 sie 2014, 18:40
Re: Jaki okap kuchenny wybrać?

autor: 62miko » 14 cze 2020, 14:48

Wybór okapów jest teraz bardzo duży. Od siebie mogę polecić ta firmę Ciarko Design. W oko wpadł mi okap wyspowy i chyba na niego się zdecyduję. Bardzo odpowiada mi jego design i możliwość sterowania gestami.

Ancia
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 28 maja 2019, 22:08
Re: Jaki okap kuchenny wybrać?

autor: Ancia » 01 paź 2020, 6:59

Patrzyłam ostatnio na nowości i ciekawostki ale chyba ta opcja Hob2Hood jest obecnie na topie. Myślę że fajna opcja i plus dla electroluxa.

Ancia
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 28 maja 2019, 22:08
Re: Jaki okap kuchenny wybrać?

autor: Ancia » 02 gru 2020, 12:01

Kupiłam Hob2Hood i jestem zachwycona :) Jakby ktoś się nie mogł zdecydować, Świetna opcja takie zintegrowanie okapu z plytą. Okap działa w tle a ja nie musze się już nim przejmować, robi całą robote za mnie.

beata.lisek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 18 lip 2018, 12:51
Re: Jaki okap kuchenny wybrać?

autor: beata.lisek » 11 sty 2021, 11:00

Chciałabym, by moja kuchnia wyglądała jak ta tutaj, również z takim pochłaniaczem: [więcej informacji poprzez PW]

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Jaki okap kuchenny wybrać?

autor: Złotowłosa » 03 sty 2023, 12:29

Podszafkowy. Spełnia swoje zadanie a zawsze można tam coś przechować. Wychodze z założenia że w kuchni nigdy za mało szafek. A przechowywanie różnie. Rzeczy których naprawdę bardzo rzadko się używa. Książki z przepisami zestaw naprawczy do szycia szmatki do zlewu zawsze znajdzie się jakiś pomysł na zagospodarowanie tej przestrzeni ;) Ja mam tam ksiązki kucharskie plus dodatkowo miejsce na router - jest tam wiele kabli a tak mam je schowane oraz nie walają się po całym mieszkaniu co jest moim zdaniem super :)


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów