Stara elewacja- tynk cementowo - wapienny

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

arek50
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2020, 9:30
Stara elewacja- tynk cementowo - wapienny

autor: arek50 » 20 maja 2020, 9:53

Witam!

Mam na działce budynek gospodarczy który chciałbym odnowić na zewnątrz. Jego elewacja jest w opłakanym stanie, jest to tynk cementowo - wapienny (typu "baranek") który ma już przeszło 30 lat. W niektórych miejscach szczególnie od dołu tynk odpada, kruszy się. W niektórych miejscach gdy postukam w ścianę słychać pusty odgłos, tak jakby w środku była pusta przestrzeń. Chciałbym go odnowić bez ocieplenie ponieważ jest to tylko budynek gospodarczy. Proszę o radę jaka byłaby najlepsza i najtańsza metoda na odnowienie tego budynku. Zastanawiam się nad zbiciem tynku ale nie wiem czy jest to dobry pomysł?

diannapasek
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:25
Re: Stara elewacja- tynk cementowo - wapienny

autor: diannapasek » 14 cze 2020, 12:46

Jeżeli tynk się słabo trzyma to i tak odpadnie, nie ma siły. Narobisz sobie tylko kłopotu, więc jak chodzi o mnie to całość (czyli to co się da i tak jest do skucia). Potem gruntowanie, może ocieplenie, nowy tynk. Pomyślałabym nad systemowym rozwiązaniem, będzie prościej


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów