Wyciszenie mieszkania- proszę o poradę

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

padme86
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 cze 2020, 17:04
Wyciszenie mieszkania- proszę o poradę

autor: padme86 » 05 cze 2020, 17:20

Witam serdecznie, chciałabym się dowiedzieć jak mam się zabrać za wyciszenie mieszkania w bloku. Mieszkam w nowym budynku z cegły, mieszkanie jest środkowe, na 2 piętrze. Generalnie w ogóle nie słyszę sąsiadów z prawej i lewej strony. Ale za to bardzo dobrze słyszę sąsiadów nade mną oraz piętro wyżej obok (czyli po przekątnej). Niestety wychowani bezstresowo mimo uprzejmych rozmów mają gdzieś prośby o cichsze słuchanie muzyki itd., z sąsiadem od którego najbardziej słychać dudnienie (po przekątnej) w ogóle nie ma rozmowy, bo uważa, że mu wszystko wolno (bo jest policjantem :roll: ) Pozostaje mi więc wyciszyć moje mieszkanie.
Co mogę zrobić, a najważniejsze które części mieszkania powinnam odizolować, żeby nie słyszeć dźwięków z mieszkania piętro wyżej obok (po przekątnej)? Zastanawiam się nad płytami z korka, dodatkowo wyłożenie większości ścian w mieszkaniu tapetami na fizjelinie, na razie zależy mi na czymś, co mogę zrobić samodzielnie, jeśli to nie poskutkuje to rozważę sufit podwieszany przez ekipę budowlaną (to już ostateczność).
Pozdrawiam, Nina :)

Mati222
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2020, 7:06
Re: Wyciszenie mieszkania- proszę o poradę

autor: Mati222 » 24 paź 2020, 7:51

Cześć, jak poradziłeś sobie z wyciszeniem? Mam podobny problem, słyszę każdy krok sąsiada z góry jako dudnienie. Nie wiem co mam robić, czy podwieszany sufit coś da?


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów